Bir Puan

Hiçbir şey için geç değildir. Yeter ki herkes elini taşın altına koysun …

Bir Puan
22 Kasım 2017 07:54
A+
A-

Haftaya Başkanımız Ali Şafak Öztürk’ün açıklamalarıyla kötü bir şekilde girmiştik. Ben de birçok taraftarımız gibi Başkanımızın kalmasından yanayım. Başkanım, sizi bu görevde hala görmek istiyor ve size güveniyoruz.

Takımın bu durumda olmasında bizlerin de hatası olduğunu düşünüyorum. Eski hocamız Rıza Çalımbay’a transfer döneminde Aatif, Castro ve Titi’yi istemesinden ötürü “ruhsuz” dedik. Rıza Hoca’ya “şampiyonluk hedefi olan birtakımı bunlar mı şampiyon yapacak” denildi ve kendisi eleştirildi. Yıldız futbolcular istedik. Başkanımız da taraftarın içinde olduğu için bizleri Nasri, Menez gibi isimlerle mutlu etmişti fakat beklediğimiz performansı göremedik. Biz taraftarların işlk hedefi de Rıza Hoca oldu. Kendisi takımı yönetemediği gibi eleştirilere maruz kaldı. Ancak akıllarda şu soru var, eğer bu yıldızlar yerine Rıza Hıcamızın istediği futbolcular alınsaydı şu an her şey farklı olur muydu? Her teknik direktör yıldız ister ancak güvendiği, tanıdığı ve daha önce çalışış olduğu futbolcular ile daha başarılı olur. Bu konuda Rıza Hocamıza büyük haksızlık yaptığımızı düşünüyorum. Ayrıca transferlerden dolayı şu an eleştirilen Başkanımıza da bu yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Konya maçında da diğer maçlardaki gibi takımın hala doksan dakika çıkaramadığını görüyoruz ve maçın son dakikalarında her seferinde rakiplerden baskı yiyoruz. El Kabir’in de bu sezon hiçbir katkısı yok. Sonradan girdiği maçlarda bile katkı sağlayamıyor. Bir farkındalık yaratamıyor. El Kabir yerine Emre Güral’a şans verilmeli. Kendisi çok hırslı ve daha çok katkı sağlayacaktır.

Konya maçında bana göre sahanın en iyisi Diego’ydu. Gösterdiği mücadele bana geçen sezonki performansını hatırlattı. William’ın etkisizliğini gayet normal buluyorum. Sakatlıktan yeni çıkan bir futbolcu için hemen ilk 11 başlamak kolay değildir. Kendini yine toparlayacaktır.

Nasri’de bir ışık gördüm, maça iyi başladı. Etkiliydi ve pres yaptı. Biraz daha üzerine koyarak oynar ve daha istekli olursa hepimizin istediği Nasri’yi görürüz.

Celustka’nın bu kötü görüntüsü beni ciddi şekilde düşündürüyor. Devre arasına kadar bir değişim olmazsa gönderip yerine daha mücadeleci, istekli ve diri bir sağ bek şart.

Sol bek konusuna ise girmeye bile gerek yok.  Zaten devre arasında sol ve sağ bek transferi şart.

Ara transfer dönemine dek ne kadar çok puan alırsak o kadar iyi olur bizim için. Açıkçası pazar günü oynayacağımız Fenerbahçe maçından hiç ümitli değilim. Takım hala güven vermiyor. Futbolcularımızın bu maça nasıl motive olacağı çok önemlidir.

Geçen sezon on iki hafta sonunda 15 puanımız vardı ve onuncu sıradaydık. Bu sezon da 12 haftayı 13 puanla 14. sırada kapattık. Yani hiçbir şey için geç değildir. Yeter ki herkes elini taşın altına koysun.

 

 

 

 

ETİKETLER: ,