Bir Hikayeye Daha Nokta Konuyor

Cihan Bulut’un başkanlığı bırakacak olmasının çok az bir kesimin dışında kırmızı-beyaza gönül vermiş birçok renktaşımızı memnun ettiğini söyleyebiliriz.

Bir Hikayeye Daha Nokta Konuyor
21 Ağustos 2018 08:26

10 Ocak 2018’de başlayan Antalyaspor Başkanlığı, dün kendisinin açıkladığı Olağanüstü Genel Kurul ile sona ermek üzere. Cihan Bulut’un Antalyaspor Başkanlığı’nı bırakacak olmasının çok az bir kesimin dışında kırmızı-beyaza gönül vermiş birçok renktaşımızı memnun ettiğini söyleyebiliriz.

Göreve geldiği dönemde başkanı ve teknik direktörü olmayan, sahipsiz bir çocuk gibi kenara atılmış bir Antalyaspor buldu karşısında. Bunu bilen camia karşılık beklemeden desteğini ortaya koydu. Zaten zor durumda olan takıma omuz verdi. Hamza Hocaya güvendi ve yeni yönetimin arkasında durdu. Bu birliktelik sonuç verdi ve Antalyaspor ligin bitmesine birkaç hafta kala ligde kalmayı garantiledi. Tam bunun sevincini yaşayalım derken kulüpten yapılan açıklama ile o sevinç kursakta kaldı.

Gençlerbirliği deplasmanında takım sahada galip gelip hem Antalyaspor kümede kalmayı garantilemiş hem de yıllar önce ki intikam alınmıştı. Buna tüm camia olarak sevinmek gerekirken yönetimden şok bir çıkış geldi. Yıllardır Antalyaspor tribünlerinin gururla haykırdığı İzmir Marşı’ndan rahatsız olan yönetim, ‘bu tarz tezahüratların birlik olma ruhuna uygun olmadığı’nı açıkladı. Ardından arka arkaya gelen açıklamalar tansiyonu düşürmezken, önce iç sahadaki M.Başakşehir maçına 07 Gençlik girmeme kararı aldı. Son hafta Alanyaspor deplasmanında ise büyük bir skandala imza atıldı. Maçın başlamasına sadece birkaç saat kalaya kadar biletler yönetim tarafından satışa çıkarılmadı. Tüm engellemelere rağmen tribünde yerlerini alan Antalyaspor taraftarı ile maç sonunda deplasman tribünün önüne kadar gidip oradaki taraftarla tartışmaya girmekten çekinmemişti Cihan Bulut.

Oldukça gergin biten ve tartışmalarla geçen bir sezona rağmen Antalyaspor taraftarı 2018-2019 sezonuna umutla bakmak istedi. Ne yazık ki buna yine müsaade edilmedi. Aylardır süren borç ve temlik konuları, bonservisleri ile takımdan gidebilecek oyuncuların bedavaya takımdan gitmesine müsaade edilmesi, basketbol şubesinin maddi gerekçelerle kapatılması, takıma beklenen takviyelerin yapılamaması, yapılan iki transferin bile lisanslarının Süper Lig’de üçüncü haftaya girilirken çıkartılamaması ve son olarak taraftar-tribün kaosunda yönetimin takındığı tavır Cihan Bulut yönetiminin taraftarın gözündeki kredisini tüketmekle kalmadı, adeta borçlu olarak bu hikayeyi kendi elleriyle sonlandırmasına sebep oldu.

Spor Toto Süper Lig’de henüz galibiyet gelmemişken, yeni transferlerin lisans sıkıntısı devam ederken ve teknik direktör Bülent Korkmaz takıma takviye isterken, transfer sezonunun kapanmasına çok az bir süre kalmışken umarız olağanüstü kongre bir an önce gerçekleşir ve Antalyaspor’u yeniden canlandıracak tüm camiayı yeniden bir araya getirecek yeni yönetim sıkıntıyla geçen ayların ardından yüreklere su serpmeyi başarır.