Beşiktaş’ı Üzmeyin

Biz PKK’lı değiliz, köfteci kardeşimiz de hırsız değildir. Ama polisimizin uyguladığı şiddet de akıllara zarar …

Beşiktaş’ı Üzmeyin
16 Ağustos 2017 09:23

Geçen haftaki yazımdan bazı kesimler Rıza Hoca’yı yeme çabasında olduğumuzu anlamış. Benim yazımı iyi okumamışlar. Rıza Hocamızın hocalığına, kişiliğine kesinlikle laf söyleyemeyiz. Ama verdiği demeçler Antalyaspor’a zarar veriyor. Bunu bu hafta da gördük. Sen “Hedef  ilk 10” dersen aleyhine kolay penaltı çalarlar. Futbolcularımız çim sahaya kramponlarını koysalar Antalyaspor’umuz ilk 10’a rahatlıkla girer.  Hadi biz arma sevdalısı olduğumuz için lig sonuncusu bile olsak arma peşinde oluruz ama futbol sevdalıları hedefi ilk 10 olarak koyan bir takımın maçına gelir mi, sorarım size. Hocamız inşallah bundan sonraki demeçlerine dikkat eder. Tribün her zaman arkasında zaten.  Ligin ilk maçı olduğu için maç ile alakalı fazla bir şey yazmaya gerek yok. Tribünde “Beşiktaş’ı Üzmeyin” pankartı vardı. Cüneyt Çakır da Beşiktaş’ın üzülmemesi için elinden geleni yaptı.

Maçtan sonra İstanbul emniyeti Antalyaspor taraftarları ile ekmek parası kazanmak, çocuklarına ailesine helal para götürmeye çalışan köfteci kardeşime dokunulmazlığını kullanarak şiddet uygulamıştır. Uygulanan şiddette 07 Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı Gürhan Güneyli ve Dernek Yöneticisi Metin Çelik yaralanmıştır. Antalya milletvekili Devrim kök olmasa belki olayların boyutu farklı yöne gidebilir, çatışma çıkabilirdi. Dernek yöneticileri ve Antalyaspor aşığı vekilimizin sağduyusu sayesinde olaylar farklı boyuta gitmedi. Olaylar esnasında birlik beraberlik gösteren Grup 1966 Taraftarlar Derneği ve Başkanı Yılmaz Yıldız kardeşimin de duruşu takdire şayandı. Biz PKK’lı değiliz, köfteci kardeşimiz de hırsız değildir. Ama polisimizin uyguladığı şiddet de akıllara zarar. Ya egosunu tatmin etti ya da Konyalı dedirtiyor insana. İnşallah bundan sonraki deplasmanlarda egolu ya da konyalı polislere denk gelmeyiz. Bizler her hafta olduğu gibi bu hafta da takımımızın yanında olacağız.

Geçen hafta kulağımıza bazı dedikodular gelmeye başladı. Kulübün maaşlı çalışanının takımın başına Şifo Mehmet’i getirtme çabasında olduğu dedikoduları yayılmaya başladı. Ama ben bu konuda rahatım çünkü başkanımızın “Ben burada olduğum sürece bu kapıdan Şifo Mehmet hoca olarak giremez” sözüne güveniyorum. bu bize yeter de artar bile. Çünkü Başkan verdiği sözlerin arkasında duran, adam gibi adam olduğunu gösteriyor her seferinde. Eğer bu çalışanımız çabalarına devam ederse tribünlerden “Şifo İstifa” sesleri ve pankartları duymaya, görmeye başlarsınız sayın yetkili.

Yazımın son bölümünde geçen hafta oynanan Alanyaspor hazırlık maçında yaşananlara değineceğim. Maçta yaşananları kesinlike tasvip etmiyoruz. Tribün grupları olarak zaten maçta da yoktuk. Ama Alanyasporlu yöneticinin olayları sanala koyması hiç de iyi olmamıştır. Yine söylüyorum, yapılanları kesinlikle tasvip etmiyoruz ama bu işler sanalda konuşulacak işler değil.  Tribün sanaldan yapılmaz. Antalyaspor kanadından açıklama bekleyenler bunu bilsin. Sayın Alanyaspor yöneticisi, istediğiniz ortamda istediğiniz TV kanalında bu konuları Alanya kanadı ile tartışmaya varım. Bizim de yazacağımız çok şey var ama sadece iki tanesini yönetici beyfendiye soracağım. Bunun da cevabını açıklamanızı istiyorum.

1. Konya’da oynanan yükselme maçında dışarıda kalan misafir 150 Antalyaspor taraftarına ne diyeceksiniz? Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı bizim için Alanya’ya bilet parası gönderdi diye biliyorum. Konya’da yaralanan Alanyaspor taraftarı için patlayıcıyı Antalyaspor taraftarı attı lafları dolaşıyordu. Alanya’dan kalkan otobüslerde ne kadar patlayıcı madde vardı, saydınız mı? Ben Alanyaspor otobüsüyle gittim, yol boyunca patlayıcı atılmadık nokta kalmadı.

2. Kulüp olarak bunu bulabilirsiniz ya da futbolcunuz karakterliyse doğruyu söyler. Efecan ikinci devre Antalya’da oynanan maçta Alanyaspor golü atınca tribünlere nasıl hareket çekti, özetlerde yok. Siz kulüp olarak değişik kamera açılarından varsa bulursunuz. Bu hareketi incelemenizi tavsiye ediyorum.

Bir de bizim muhatabımız Konya ve Eskişehir sevdalıları değil, Alanyaspor sevdalılarıdır.

Antalyaspor taraftarları olarak Alanyaspor’a UEFA yolunda başarılar dileriz.

#UEFAANTALYASPOR
#BizAntalyasporuz