Başlangıç

Fahrettin Kayan yazdı…

Başlangıç
20 Ağustos 2019 08:56

Başlangıçlar her zaman önemlidir, sezon başı kazanarak başlamak her türlü sıkıntıyı geride bırakmana yardım eder, özgüvenini yükseltir.

Tıpkı geçen sezon olduğu gibi yine bu sezona da 3 puanla güzel bir başlangıç yaptık. İki takım açısından sahada oynanan oyun çok keyif vermese de sezona kazarak başlamak bizim için çok önemli.

Yeni transferlerimizden orta sahada Ufuk, forvet hattında ise Mukairu oynadıkları futbolla hepimize umut verdi. Kaptan Diego her zamanki gibi dümenin başındaydı ve yine sadece defansif anlamda değil, yaptığı skor katkısıyla da göz doldurdu.

Ancak her şeye rağmen bu takıma takviye şart. TRANSFER olmazsa olmaz!

Mevkisi olmayan bölgede oynayan Celustka, ikinci yarıda beş dakika içinde 3 kere atılma tehlikesi atlattı. Daha ilk maçtan bu kadar bilinçsizce davranması son derece gereksiz ve anlamsızdı.

Önünde oynayan Serdar Özkan ise her zamanki formunda. Ayağındaki topu sürekli geriye çekmesi, dikine oynamamakta ısrar etmesi hızlı çıkmamıza engelken her şeyden öte ilerleyen yaşıyla beraber 90 dakikayı çıkaramayacak durumda.

Futbolda kazanan her zaman haklıdır demişler ya, hele de sezon başında ilk resmi maçta kazanmak hepsinden önemliydi.

Takımın galibiyeti ortada toplanarak kutlaması ve kilometrelerce uzaktan gelen seyircisiyle paylaşması, sezon başında camianın kenetlenmesi açısından oldukça sevindiriciydi.

Kenetlenme demişken eski başkanların hala taraftar grupları ve takımla uğraşmasına da değinmeden geçmeyelim. Artık yeter! Her görevden giden bir şeyleri bulandırmaktan vazgeçsin. Kişisel çatışmalarınız ile bu takıma zarar vermeyin!

Güç çatışması sadece dışarıdan mı geliyor yoksa geçen hafta Zeki Yıldırım konusunda söylediğimiz gibi takım içinde de ego savaşları devam mı ediyor?

Birisi çıkıp açık ve net olarak anlatsın Doukara neden kadroda değildi? Sebep SADECE transfer görüşmeleri mi yoksa yaşanan bazı olaylar mı?  Cevap belli ancak net ağızdan yapılacak açıklamayı bekliyoruz.