Basiretimiz Bağlandı

Evren İlkdoğan yazdı…

Basiretimiz Bağlandı
11 Kasım 2019 08:22

Rizespor deplasmanından aldığımız mağlubiyetle, puansız ayrıldığımız maç sayısı dörde çıktı ve alt sıralara daha da yaklaştık. Maç genelinde rakipten daha iyi oynadık ama gol yollarında etkisiz kalınca bir maçtan daha elimiz boş döndük.

Aslında geçen seneyle bu sene arasında oyun olarak değil ama kadro yapısı olarak oluşan fark, ligdeki konumumuzu belirledi. Geçen sene Doukara-Mevlüt ikilisi kötü oynadığımız maçlarda bile bireysel becerileriyle attıkları gollerle takımın puanlar almasını sağladılar.

Bu sene bu mevkiye sadece Gustavo Blanco transfer edildi ve yanına alt yapıdan asıl mevkisi hücum kanat olan Mukairu monte edildi.

Gustavo Blanco golcülüğünden çok asist özelliği olan bir futbolcu. Eğer bu sene kadromuzda Mevlüt Erdinç tipinde bir forvet olsaydı, Gustavo Blanco’nun asistleri ve yarattığı boş alanlarla çok fazla sayıda gol atıp, ekstra puanlar kazandırabilirdi.

Devre arasına kadar elimizdeki kadroyla ligi tamamlayacağız ve önümüzde çok önemli 6 hafta var. 20 puana ulaşabilmek çok önemli. 20 puanın altında bitirilecek her derece ligin ikinci yarısında ligde kalma yarışında işimizi daha da zorlaştıracaktır.

Devre arasında önemli takviyeler yapmanın şart olduğu çok açık. Özellikle stoper ve forvet pozisyonlarına kaliteli isimler transfer edilmeli.

Akşam saatlerinde Bülent Korkmaz’ın gönderildiği haberleri yayıldı. Eğer doğruysa vakit kaybetmeden hafta içi yeni hocanın takımı çalıştırmaya başlaması gerekli.

Sosyal medya Tamer Tuna isminin öne çıktığı yazılıyor. Şahsi fikrim Tamer Tuna isminin Antalyaspor için olabilecek en kötü tercihlerden biri olduğudur.  Kariyerinde herhangi bir başarısı olmayan, Göztepe’de genç futbolculara şans vermediği için sürekli eleştirilen ve belli kalıpların dışına çıkmayan bir ismin Antalyaspor’a ne verebileceği benim için koca bir soru işareti.

Hedef ligde kalmak ise eğer, en doğru tercih mevcut isimleri göz önünde bulundurarak Hikmet Karaman olacaktır. Gelecek planlamasında daha büyük hedefler için belki aranan isim değil ama sezonu kesinlikle kurtaracaktır.

Tayfun Korkut, Jose Morais tarzı hocalar ise gelecek planlaması adına önemli hamleler olur ama bu sezonu atlatabilirler mi, soru işareti.

İki haftalık aranın Antalyaspor için her şeyin ilacı olmasını temenni ediyorum.