Aydın Karabulut Antalyaspor’da

Aydın Karabulut Antalyaspor’da…

Aydın Karabulut Antalyaspor’da
12 Haziran 2017 15:36

Antalyaspor, yeni sezonun transfer çalışmalarına devam ediyor.

Kırmızı beyazlı ekibimiz Süper Lig’de Gençlerbirliği forması giyen Aydın Karabulut’u kadrosuna kattı. 29 yaşındaki oyuncu, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde  düzenlenen törenle kendisini 2 yıllığına Antalyasporlu yapan sözleşmeye imza attı.

Antalyaspor’a geldiği için mutlu olduğunu belirten Aydın Karabulut, “Başkana ve hocamıza teşekkür ederim. Son zamanlarda Antalyaspor gibi yükselişe geçmiş ve geçmeye devam eden bir kulübe geldim bu benim için bir şans diye düşünüyorum. Hak ettim mi? Kendime göre hak ettim. Hak etmesem buraya gelemezdim. Ben çok mutluyum ve gelecek seneyi düşünüyorum. Hedeflerimiz yukarılara oynamak. Açıkçası şampiyonluğa oynamak istiyoruz. Baktığınız zaman Türkiye’den daha iyi bir yer yok. Hayırlısı olsun diyorum” diye konuştu.

Türkiye’de 9 yıldır bulunmasına rağmen 10 takım değiştirildiğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Karabulut, “Ben 17 yaşında geldim Türkiye’ye. Almanya’da doğup büyümem dezavantaj. Bana kırık derlerdi eski takımlarımda. 2 yıldır evliyim. Çocuklarım var. Çok takım değiştirdim bu da iyi olmamdan kaynaklanıyor. Gençlerbirliği’nden Antalyaspor’a geldim bu bir yükseliştir. Bundan sonra da Avrupa olabilir” dedi.

İlk transfer için imza töreni yaptıklarını ifade eden Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ise, “Kendisi ile 2 yıllık bir sözleşme imzalayacağız. Umarım kendisi büyük katkılar yapacaktır. Baktığınız zaman ligimizdeki potansiyel olarak iyi katkılar veren bir oyuncu. Oyun yapımızla çok iyi örtüştüğünü düşünüyorum. İçeriden ve dışarıdan bakıldığı zaman güçlü bir Antalyaspor oluşuyor” şeklinde konuştu.