Avrupa Yolunda Önemli Viraj

Keyif veren bir Antalyaspor izlesek bile artık puan kaybedilmeden devam edilmesi gereken önemli bir viraja girdik …

Avrupa Yolunda Önemli Viraj
12 Nisan 2017 08:24

Maç öncesi Avrupa için zorlayan Antalyaspor’un kadrosunun alternatifli olduğuna değinmişti Ümit Özat ve açıklamasında “Ligde bu saatten sonra alacağınız her puan önemli. Her zaman yenmek için mücadele edeceğiz ama kazanamıyorsan, yenilmeyeceksin.” demişti.

Hızlı başlanılan oyunda Gençlerbirliği etkili oldu ve golü de buldu. Yediğimiz golün etkisiyle savunmaya çekilsek de Gençlerbirliği savunmasının yaptığı hatayı affetmeyen Eto’o, skora eşitlik getirdi.  İkinci yarı yapılan ataklar bir türlü sonuca ulaşamadı ve başkentten bir puanla döndük.  Kuyruğuna kadar geldiğimiz Avrupa yolunda artık hatalara yer yok. Nereden geldiğimizi unutmuyoruz ama bu takımın kalitesi ortada. Avrupa hayallerine kavuşmamamız için hiçbir engel yok.

Keyif veren bir Antalyaspor izlesek bile artık puan kaybedilmeden devam edilmesi gereken önemli bir viraja girdik. Referandum dolayısı ile lige verilen bir haftalık aradan sonra Trabzonspor’u kendi evimizde ağırlayacağız. Aramızda 1 puan fark var. Bu bir puan fark ya bu maçta korunacak ya 4 puan geride kalacağız ya da iki puan fark atıp Avrupa yolunda büyük bir adım atmış olacağız. Son viraja gelmedik ama bu virajı alamazsak uçuruma gidecek tüm hayallerimiz. Kısacası Avrupa için Trabzonspor’u yenmemiz lazım.

Bu maç için bir tanıdığınızı ikna edip stada getirin. Tek gelmeyin, tek renk gelin. Kırmızı gelin, beyaz gelin ama tek renk gelin. Başka renkler olmasın. Avrupa yolunda takımımızın yalnız olmadığını tüm Türkiye’ye göstermemiz lazım. Geçen sene plaka yapmıştık, bu sene mutlak galibiyete ihtiyacımız var. Hep destek tam destek parolasıyla bu maçı alabiliriz.

Bu arada altyapı ile ilgili söylenenler de kulübe ilerleyen günlerde zarar verebilir. Altyapıda Mehmet Uğurlu ile David Badia arasında problem olduğu ve sezon sonu David devam ederse Uğurlu’ya yakın Türk hocaların görevde kalmayacağı konuşuluyor. Bence David, Mehmet Hoca ve yönetim üçgeninde bu konu araştırılmalı ve üzerine düşülmelidir. Antalyaspor altyapısından Milli takıma oyuncu yetişmeye başladığı bu dönemde yaşanacak problemler, altyapımızda geri dönülemeyecek hasarlar verebilir.

Sevdamız yüreğinizden düşmesin büyük Antalyaspor taraftarı! Kırmızı beyaz aşkla kalınız. Trabzon maçından sonra görüşmek üzere..