Tecrübeli Sporcu Rekorlarına Devam Ediyor

Antalyaspor’un milli atleti Çiçek Solon Şensoy, Polonya’dan iki yeni rekor ile ayrıldı.

Tecrübeli Sporcu Rekorlarına Devam Ediyor
22 Mart 2024 13:32

Avrupa Masterler Salon Şampiyonası 17 Mart 2024 Pazartesi günü Polonya’nın Torun kentinde start aldı. Organizasyonun 3. günü düzenlenen 80 yaş klasmanı 60 metre yarışında piste çıkan Antalyaspor’un milli atleti Çiçek Solon Şensoy, Polonya’dan iki yeni rekor ile ayrıldı.

Toplam 18 Avrupa ülkesinden en küçüğü 35 ve en büyüğü 90 yaşının üzerinde olan 3442 atletin sprint ve mesafe koşuları yanı sıra atma ve atlama branşlarında mücadele ettiği organizasyonda 60 metreyi 12.56’lık süre ile tamamlayan Çiçek Solon Şensoy, 4. Sırayı almasına rağmen elde ettiği derece ile “Tüm Zamanlar Balkan Rekoru” ve “Yeni Türkiye Rekoru” unvanlarının sahibi oldu.

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Bursa’da ulusal çapta düzenlenen Masterler Salon ve Salon Olimpik Deneme Yarışmaları organizasyonundan 3 Yeni Türkiye Rekoru ile ayrılan tecrübeli atlet, rekorlarına Polonya’da düzenlenen uluslararası şampiyonada da devam ederek yükselişte olan form grafiğini koruduğunu ortaya koydu.

Şensoy, 23-26 Mayıs 204 tarihleri arasında Arnavutluk’un tarihi öneme sahip kenti olan İşkodra’da düzenlenecek “Speed Masters Athletıcs Challenge” şampiyonasında yeni rekorlar kırmayı hedefliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.