Artık Yeter

Bu sezon Antalyaspor üzerinde gerginlik hiç bitmiyor. İşler bir türlü rayına oturmadı …

Artık Yeter
22 Kasım 2017 07:56

Bu sezon Antalyaspor üzerinde gerginlik hiç bitmiyor. İşler bir türlü rayına oturmadı. Geçtiğimiz hafta içi de Ali Şafak Öztürk başkan olağanüstü kongre kararı aldıklarını ve başkanlığı bırakacağını açıkladı. Camia müthiş gerildi ve herkes “Ne oluyoruz?” demeye başladı ki, son günlerde gelen duyumlar sonrası bu konu tatlıya bağlanmış durumda sanırım.

Zaten hali hazırda takım berbat durumda. Konyaspor gibi düşme adayı bir takımdan bir puan aldık diye sevinmeyin, iki puan bıraktık orada. Sağ olsun Leanardo üzerimize saldıramayan Konyaspor’u, Maicon’u çıkararak saldırttı. Maicon takımın en tehlikeli ismiydi Konyaspor maçında. Konyaspor korktuğu için savunmadan ofansif verim alamamıştı Maicon çıkana dek. Anlamsız bir şekilde Maicon oyundan çıktı ve Konyaspor sazı eline aldı. Gol resmen “geliyorum” diye bağırdı ve geldi. Fofana seri oyuncu, geçen sezon da oyuna sonradan girmiş ve takımı ateşlemişti. Bizim defansımız ise ağır bir defans olduğu için Fofana hamlesine cevap veremedi Leanardo. Çünkü dersine çalışmamış ve Konyaspor oyuncularını izlememişti. Yok, eğer izlediyse ve Fofana’ya önlem almadıysa bu daha da vahim bir durum.

Takım halen ne oynadığını bilmiyor. Bu takımın acilen seri galibiyetlere ihtiyacı var. Neden acilen biliyor musunuz? Sadece Nasri’nin senelik ücretini karşılayabilmemiz için almamız gereken galibiyet sayısı 17! Daha diğer oyuncuların durumunu yazmıyorum. Biz zaten on yedi galibiyet alsak şampiyonluğa oynamış olmamız gerekiyor. Bu oyuncular da fazla iplemediği için bu durumu, gidişat kötü yani. Acilen oyuncuların kendilerine çekidüzen vermesi gerekiyor.

Konyaspor deplasmanında maalesef taraftarımız yoktu. Yıl olmuş 2017, yaşanan duruma bakınız. Her ülke ileri, çağdaş şeyler yapmaya çalışırken biz tam tersine gidiyoruz ve sanırım bu yolun sonu yontma taş devrinde bitecek gibi.

Konyaspor deplasmanında takımımızı yalnız bıraktık ama bunun acısını Fenerbahçe maçında çok daha fazla destek vererek çıkartacağız. Umarım omuz omuza bir galibiyet ile serinin başlangıcını yapmış oluruz.