Şahin: “Antalyaspor’u Başarıya Ulaştırmak İstiyorum”

Nuri Şahin, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Şahin: “Antalyaspor’u Başarıya Ulaştırmak İstiyorum”
13 Mayıs 2022 17:21

Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz ile Uluslararası Egzersiz ve Spor Psikolojisi Kongresi kapsamında Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Sahada futbol oynamanın işin en kolay tarafı olduğunu ve zor tarafının ise sevgi ile saygıyı korumada yaşandığını söyleyen Nuri Şahin, ahlaka ve ciddiyete çok önem verdiğini kaydetti.

Fernando ile transfer için görüşmelerinde futbol kelimesini geçirmeden aile ilişkileri, yeme içme alışkanlıkları üzerine bir konuşma yaptıklarını anlatan Şahin, “Dediğim gibi futbolun sahadaki kısmı bizim için en kolayı. Asıl zor olan onun öncesinde ve sonrasında olanlar, yani ‘kamera arkası’ diyebilirim. Çok ünlü tanınmış yıldız bir oyuncuyla da uzaktan bağlantı ile görüştük. Gayri ciddi davranışları nedeni ile kendisine teşekkür ettik ve görüşmeyi 2 dakika içerisinde sonlandırdık” dedi.

Ciddiyete ve disipline çok önem verdiğini vurgulayan Şahin, “Bana karşı da takım arkadaşlarına karşı da gayri ciddi davranışlar sergileyecek takımın ruhuna zarar verecek insanlarla çalışmak istemem.” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor’da hocalık görevi verildiğinde kulübü asla bir basamak olarak görmediğini belirten Nuri Şahin, “Arka planda farklı hesaplar yapmadım. Tüm benliğimle Antalyaspor’u başarıya ulaştırmak istiyorum. Ben de takımımla başarı istiyorum. Bunu da başarabileceğimize gerçekten inanıyorum. Bunun için de hem yöneticilerimizden hem takım arkadaşlarımdan bir şans istedim. Sağ olsunlar şimdi birlik ve beraberlik içerisinde çok güçlü bir bağ kurduk” diye konuştu.

Kendine ve takımına çok güvendiğini söyleyen Nuri Şahin, Antalya’nı  hayal edemeyeceği büyük başarılara imza atacağına canı gönülden inandığını ifade etti.

Aynı takımda oyunculuktan teknik direktörlüğe geçmenin zorluklarını anlatan Şahin, “Elbette bu zor bir durum. Takım arkadaşlarım açısından da baktığımda kolay bir durum olmamıştır diye düşünüyorum. Ama ben ilk başta hepsini topladım ve bir şans istedim. Onları çok iyi anladığımı ifade ettim. Birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışırsak çok büyük başarılara imza atabileceğimizi anlattım. Şimdi her biriyle gayet uyum içerisinde çalışıyoruz. Her konuda kendilerine kapım her zaman açık. Bunu onlar da çok iyi biliyor. Her dert ve sıkıntılarında yanlarında olmaya çalışıyorum” dedi.

Taktik ve maçların idaresine oyuncuları karıştırmadığını belirten Şahin, “Nasıl ben diyetisyenimizin işlerine karışmıyor ve oyuncularımın beslenme düzenleriyle ilgili bütün inisiyatifi ona bırakıyorsam, kendi yaptığım işe de kimseyi karıştırmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Jürgen Klopp olmak üzere çalıştığı hocalarının tecrübelerinden, geçmişteki kendi deneyimlerinden çok faydalandığını söyleyen Nuri Şahin, oyunculuk döneminde aldığı notların ya da çıkarımların çok faydasını gördüğünü belirtti.