Antalyasporluluk Bilinci

Antalyaspor şike yapmadı elbette. Ama Antalyaspor her maçını kazanmak amacı ile sahaya çıkar…

Antalyasporluluk Bilinci
14 Mayıs 2019 08:58

Haftalar önce bu satırlarda küme düşme tehlikesi yaşayan takımlar ile maçlarımızın olacağını, bu maçların çok önemli olduğunu, Antalyaspor olarak dik duruşumuzu bozmadan, futbol neyi gerektiriyorsa yapmamız gerektiğini yazmıştım. Akhisar’ı deplasmanda yenerek ağı bir darbe vurduk onlara. Erzurumspor ile berabere kaldık. Göztepe’ye yenildik. En son Bursaspor’a kaybettik.

Bursaspor’a kaybederken tribünlerden tepkiler geldi. Zira takım resmen rakibin üzerine gitmedi. Sosyal medya çalkalanıyor şu anda. Erzurumsporlusu, Göztepelisi haklı olarak yerden yere vuruyor bizi.

Sanırım futbolcu kardeşlerimiz şunu anlamamış;

Antalyaspor şike yapmadı elbette. Rakibin durumunu umursamadan, kendisini düşünerek oynadı. Ama Antalyaspor her maçını kazanmak amacı ile sahaya çıkar. Öyle deplasmana gidip “Buraya 1 puan için geldik” mantığı bizde yoktur. Olmadı ve olamaz da!

Ligi 5. bitirip Avrupa Kupasına gitmek demek, bir futbolcu için kısa bir tatil demek. Haziran ayında sezonu açmak demek. E yönetim ve teknik ekip de zaten açıklamalarında Avrupa hedefi istemediklerini söylemişlerdi. Sahaya çıkan futbolcu bundan etkilenir ve rölantiye alır kendisini. İşte böyle olunca da tribün devreye girer, tepkisini serti bir şekilde ortaya koyar. Zira sahadakiler değil, tribündekiler gerçek Antalyasporlulardır.

Bu arada Göztepe ve Bursa yenilgilerinden dolayı kasamıza 5 milyon TL para maalesef giremedi!