Hentbolda Altyapı Atağı

Hentbolda Altyapı Atağı
26 Aralık 2014 16:16

Türkiye Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Antalyaspor Hentbol takımında altyapı çalışmaları başladı.

Şube Sorumlusu Hakan İrban yaptığı açıklamada “Kulüp olarak hentbolda ikinci yılımız. Önümüzdeki sezondan itibaren 100. Yıl’a yapılan salonda yer alacağız. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in, Antalyaspor için girişimde bulunduğu ve 2 yıl içinde tamamlanması planlanan modern tesislerde hentbol branşına yönelik özel alanlar bulunuyor. Tesis sorunumuz yakın sürede bitecek. Bu doğrultuda altyapı çalışmalarına başladık” dedi.

Antrenör Mustafa Uyar’ı Antalyaspor bünyesine aldıklarını ifade eden İrban, “Antalya’nın en iyi 2000, 2001 ve 2002 doğumlu oyuncularını Mustafa Uyar hocamız ile birlikte Antalyaspor’a kazandırdık. Hentbol oynamak isteyen her yaş grubundan  oyuncuyu bünyemize katacağız. 1996 ve 2008 doğumlu oyuncular için çalışmalar yapıyoruz.  İlk olarak 2000, 2001 ve 2002 doğumlularla başladık. Bu oyuncularımıza malzeme ve servis desteği veriyoruz. Sponsorlarımız arttıkça ve bütçemiz büyüdükçe altyapıya desteğimiz daha da artacak.” dedi.

İrban sözlerini şöyle noktaladı: “Altyapıdaki amacımız hem iyi birer hentbolcu hem iyi birer birey hem de Antalyaspor taraftarı yetiştirmek. Planlamamızda yaz ve kış aylarında Hentbol akademisi  açmak var. Ayrıca okullar projemiz olacak. Her dönem yüzlerce küçük yaştaki çocuğa hem hentbolu öğreteceğiz hem de Antalyaspor’u sevdireceğiz.