Antalyaspor’dan TFF’ye Tepki

Fenerbahçe karşılaşmasında 350 bin liralık ceza alan Antalyaspor, TFF’ye tepki gösterdi…

Antalyaspor’dan TFF’ye Tepki
12 Şubat 2016 15:50

Fenerbahçe karşılaşmasında usulsüz seyirci alındığı için 200 bin, taraftarın sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle de 150 bin olmak üzere toplam 350 bin liralık ceza alan Antalyaspor, TFF’ye tepki gösterdi.

Cezaya itiraz ettiklerini açıklayan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, bu miktardaki bir cezanın acımasızlık olduğunu söyledi. Geçen hafta sahalarında oynadıkları Fenerbahçe maçında elektronik bilet sistemindeki kısa süreli arızada taraftarın usulsüz giriş yaptığı gerekçesiyle para cezasıyla karşılaştıklarını kaydeden Gencer, sistemdeki arıza nedeniyle kulüplere ceza verilmesinin anlamı olmadığını ifade etti.

Ceza rakamlarının çok ağır olduğunu aktaran Gültekin Gencer, “Federasyonumuzun yaptırım gücü olsun ama bu kadar ceza acımasız. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Antalya Stadyumu’na usulsüz seyirci alınmasından dolayı 200 bin, taraftarın çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle de 150 bin olmak üzere toplam 350 bin lira ceza verdi. Elektronik bilet sisteminde kısa süreli arıza yaşanmış. Bu sürede taraftar, usulsüz giriş yaptığı gerekçesiyle kulübe ceza verildi. Elektronik bilet sistemindeki arıza nedeniyle kulüplere ceza verilmesinin anlamı yok. Ceza rakamları çok ağır. Federasyonumuzun yaptırım gücü olsun ama bu kadar ceza acımasız. Elektronik sistemdeki arıza nedeniyle yüksek cezayı kabul edilebilir görmüyorum. Bu statta biz kiracıyız.” diye konuştu.

PFDK’nın kararına itiraz ettiklerini söyleyen Antalyaspor Başkanı, bu miktarın Antalyaspor’a tarihinde verilmiş en yüksek para cezası olduğunu açıkladı. Taraftarlarından centilmenlik kuralları içerisinde maçı izlemesini isteyen Gencer, takımlarına zarar verecek tezahürat ve davranışlardan kaçınmaları gerektiğini belirtti. Gültekin Gencer, kulübün zarar görmemesi ve ilerleyen dönemlerde daha ağır cezalarla karşı karşıya kalmamak için taraftarlarının sağduyulu davranmasını talep etti.