Antalyaspor’dan Tahkim Kurulu’na Tepki

Antalyaspor Yönetim Kurulu, Tahkim Kurulu’nun çifte standart yaptığını duyurdu.

Antalyaspor’dan Tahkim Kurulu’na Tepki
19 Kasım 2020 21:33
A+
A-

Fraport TAV Antalyaspor, Tahkim Kurulu’nun Adis Jahovic için yapılan itirazı reddetmesini eleştirerek bir basın açıklaması yayınladı.

Yapılan açıklamada Sam ve Amilton için itirazda bulunmadıklarını söyleyen kırmızı-beyazlılar, Jahovic’in gördüğü kartta oyuncunun kusuru olmadığını savunarak PFDK’nın verdiği hatalı kararı telafi etmesi beklenen Tahkim Kurulu’nun da itirazı reddettiğini bildirdi.

Rakibine sert bir müdahalede bulunan Beşiktaşlı Josef de Souza’nın 2 maçlık cezası 1 maça indirilirken, Jahovic’in cezasının onanmasının çifte standart olduğunu savunan Antalyaspor yönetimi, Tahkim Kurulu’nu hangi gerekçelerle bu iki kararı aldığına dair açıklama yapmaya davet etti.

Antalyaspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nun 2 maç ceza verilen futbolcumuz Adis Jahovic için yaptığımız itirazı reddedip kararı onaması, futbolda adalet terazisinin eşit tutulduğuna olan inancımızı zedelemiştir.

Daha önce futbolcularımız Sidney Sam ve Amilton Minervino da kırmızı kart gördü ve 2’şer maç ceza aldı. Doğru olduğuna inandığımız Amilton Minervino’nun cezası için itiraz bile etmedik.

Ancak, Sidney Sam gibi Adis Jahovic’te de saha içinde haksız cezalandırılmamızın ardından, hatayı telafi etmesini beklediğimiz Tahkim Kurulu da maalesef kararı onamıştır. Çok daha sert bir hareket nedeniyle 2 maç ceza alan başka bir kulübün oyuncusunun cezası 1 maça indirilirken, bizim oyuncularımıza aynı iyi niyetin gösterilmemiş olması tam anlamıyla çifte standarttır.

Tahkim Kurulu’nun hangi gerekçelerle bu farklı kararları aldığı ile ilgili kamuoyuna açıklama yapmasını bekliyoruz.

Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu pandemi şartlarında gündemi bu zorunlu açıklamamız ile meşgul ettiğimiz için başta sağlık çalışanlarımızdan özür diler, tüm hastalarımıza acil şifalar dileyerek haklı serzenişimizi kamuoyu ile paylaşırız.

Saygılarımızla,

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu