Antalyaspor Kulübü Derneği’ne Sorularımız

Antalyaspor Kulübü Derneği’ne Sorularımız
18 Haziran 2021 13:30

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Emin Hesapcıoğlu, geçtiğimiz günlerde gazeteci Şifa Çiçek’e verdiği röportajda hisse devri, ipotek ve birçok konuda açıklama yapmış, hisse satışının olmayacağının da garantisini vermişti.

Bu açıklamanın ardından tarafımıza mail ve iletişim kanalları aracılığıyla ulaşan taraftarlarımızın sorularını ve SadeceAntalyaspor.com olarak aklımıza takılanları kulüp dernek başkanımız Emin Hesapcıoğlu ve yönetimine sormayı bir borç biliriz.


SORU 1. Hisse satışı yok denilmesine rağmen, ilerleyen dönemde hakim hissedar düşünülüyor mu? Olası bir hakim hissedar olması durumunda bu kişi/kuruluş sermaye artışı talep ederse, vakfın bu artışa giremediği durumda vakfın elindeki hisselerin değer kaybetmesinin önüne nasıl geçilmesi planlanıyor?

SORU 2. Ziraat Bankası ile yapılan görüşmenin detayları nelerdir? İpotek edilecek taşınmazlara dair nasıl bir yol izlenmesi planlanıyor? 

SORU 3. İlerleyen günlerde kulübe yeni taşınmazlar kazandırılması ve bu taşınmazların da ipotek edileceklere dahil edilmesi planlanıyor mu?

SORU 4. İpotek verme yetkisi ile beraber hangi taşınmazlar ipotek gösterilecek? İpotek gösterilecekler arasında yer alan Lara’daki benzin istasyonunun yanı sıra ilerleyen zamanda Atilla Vehbi Konuk Tesisleri gibi değerli bir mülkiyetin de ipotek gösterilmesi planlanıyor mu?

SORU 5. Bu ipoteklerle alınacak olan krediyi Antalyaspor Kulübü Derneği mi Antalyaspor A.Ş. mi kullanacak? Eğer kredi, dernek adına kullanılacaksa, aşağıdaki seçeneklerden hangisi düşünülüyor?

  • Krediden gelecek para, Antalyaspor Kulübü Derneği tarafından Antalyaspor A.Ş’ye mi aktarılacak?
  • Antalyaspor Kulübü Derneği, anonim şirkete kredi kullanması için ipotek mi verecek? Bu seçenek düşünülüyorsa Antalyaspor Kulübü Derneği, anonim şirketin kredisine ipotek ile birlikte kefil mi olacak?

 SORU 6. Antalyaspor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyelerine seçimden iki gün önce ve seçim günü tüzük tadilat tasarısının okunduğu söylendi. Bazı üyelerin bu tasarıdan olağanüstü genel kurula kadar haberdar olmadığı, bu tasarıyı genel kurula katılanlar gibi o gün öğrendiği iddiaları bulunuyor. Yönetimdeki 11 asil, 11 yedek üyenin yanı sıra denetleme ve haysiyet sicil kurulu üyelerinin tamamına bu konuda gerçekten bir bilgilendirme yapıldı mı? Bu konuya dair Antalyaspor camiasını aydınlatır mısınız?

SORU 7. Antalyaspor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurulu’na gelen çoğu dernek üyesi, dağıtılan kağıtları almadıklarını söylüyor. Bu kağıtlar kaç adet basıldı, nerede dağıtıldı, neden tüm üyelere ulaştırılmadı?

SORU 8. Gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda 4. gündem maddesinde yer alan “Tüzük tadilat tasarısı” neden resmi sitede yayınlanmadı? Resmi sitede yayınlanmadıysa eğer o gün genel kurula katılan tüm üyelere kağıtların dağıtılması, dağıtılmadıysa eski tüzük ve yeni tüzüğün tamamının dernek üyelerinin bilgisine sunulması üzere okunması gerekmez miydi?

SORU 9. Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Emin  Hesapcıoğlu’nun en geç ilk yönetim kurulu toplantısının gerçekleşeceği çarşamba günü bir açıklama yapması bekleniyordu. Akdeniz Manşet’e verilen röportaj dışında neden kendisinden henüz resmi bir açıklama gelmedi?