Antalyaspor Çiftliği

Bizim sevdamız, canımız, kanımız Antalyasporumuz şu anda resmen çiftlik gibi yönetiliyor. Biz içimiz kan ağlayarak sadece bunu izliyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor …

Antalyaspor Çiftliği
20 Aralık 2017 08:22

Bir takım düşünün, şehrinin tek takımı… İçeride 15-16 bin ortalamaya oynuyor. Ülkesinin en iyi tesislerinden birine sahip… Stadı yeni yapılmış, kadrosunda dünya yıldızları var. Ligde ise küme düşme hattında, en kötüsü de yönetilemiyor.

Evet, Antalyaspor maalesef yönetilemiyor. Başkanın istifasından sonra kulübün her noktasında başıboşluk hakim. Kimse diğerinin ne yaptığını bilmiyor. Bu arada da maçlar oynanmaya ve Antalyaspor puanları dağıtmaya devam ediyor.

Antalyaspor’u yönetemeyenler kanadından yapılan açıklama veya duyum diyelim, –çünkü hangisi olduğundan bile emin değiliz– kongrenin Ocak ayının ikinci haftasında yapılacağı söyleniyor. O tarihe kadar oynanacak 3 maç var. İçeride ligde kalmak için ölüm kalım maçı Alanyaspor ve kupada içeride, dışarıda iki Kayserispor maçı… Takımın başına hoca getirilmesi için bir çaba var mı? Herşey yeni başkan ve yönetime bırakılıyor. Sanki bu oynanan maçlar hazırlık maçıymış gibi… Trenin kaçtığını gözler ya görmüyor ya da bu durum umursanmıyor.

Bu takımın yeni başkan ve yönetimle sihirle el değmişcesine şaha kalkacağını düşünenler gerçekten çok iyimserler. Peki yeni yönetim hangi arada yeni hocasını seçip, onun takımı tanımasını ve transfer talebinde bulunmasını hesaplıyor? Yeni yapılacak transferler ne zaman uyum sağlayacaklar? Attın mı 2-3 haftada ligin 2. yarısından maçları…. Kaldı mı sana 14 maç ? 14 puanın var ve ligde kalmak için en kötü 38 puana ihtiyacın var, o da şansın yardım ederse… 14 maçta 8 galibiyet demek bu. Yani bu ligde şu anda şampiyonluk yarışı veren takımların performansına ulaşman gerekecek.

Birbirimizi kandırmayalım. Bu takım yönetemeyenler yüzünden şu anda adım adım bir alt lige gidiyor. Taraftar kahroluyor, üsttekiler sadece izliyorlar. Alanyaspor maçında Eto’o oynamıyor ve bu takım Eto’o’suz orta sahayı bile geçmekte zorlanıyor. Bunun için bir “B” planı olan veya bunu dert eden herhangi bir yönetici var mı? Onu da geçtim bütün ulusal basına “Nasri devreyi kapadı ve Fransa’da tedaviye gitti ” diye açıklama yapılıyor. Bir bakıyorsun, Nasri salı antremanında topla antremanlarda ve taktik çalışmada yer alıyor.Bundan bir tane bile yöneticinin haberi var mıdır sizce? Bence onlar da bizim gibi antrenmanda görünce Fransa’dan geldiğini anlamışlardır.

Bizim sevdamız, canımız, kanımız Antalyasporumuz şu anda resmen çiftlik gibi yönetiliyor. Biz içimiz kan ağlayarak sadece bunu izliyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor.