Antalya, Antalyaspor’undur

H. Merve Korkmaz yazdı…

Antalya, Antalyaspor’undur
16 Aralık 2019 08:24

Alanyaspor camiasından bazı isimlerin yaptıkları yayınlar, maç günü tatsız olaylara yol açtı.

Alanya’da oynanacak mücadele için taraftarlarımız gerek münferit gerekse deplasman otobüsleri ile tribünleri doldurdu. 7 haftada 1 puan almış bir takım için ilçemize full deplasman yapmak, bu takıma olan inancımızı hala gösteriyor.

Bizim inancımız bir yana, Alanya’nın düşmanlığını hala anlayabilmiş değilim. Sanki başka şehirmiş gibi 07 plakayı taşladılar. Kendilerinin bu takımın temsil ettiği ilin bir ilçesi olduğunu unutmuşlar.

Futbolda tatlı çekişmelere her zaman tamam ama şiddete, küfre karşıyım. O taşlanan insanlardan birisine bir şey olsa ne olacak? Ömür boyu vicdan azabı ile yaşamak kolay mı sanıyorsunuz?

Maç boyunca “Antalya kümeye” diye bağırdınız ama unutmayın, bağlı olduğunuz ilin takımı Antalyaspor’dur.  Unutmayın, biz düşsek de kalkmasını biliriz, bu zamana kadar bu hep böyle olmuştur. Ola ki düştük diyelim, inanın eskisinden daha güçlü döneriz. Bizim sevdamız her zaman armaya olmuştur. Ligler anlamsızdır.

Velhasılıkelam, Doğukan Sinik maç sonu Alanya’da olanlar için çok güzel bir açıklama yaparak “Alanya bizim sevdiğimiz bir ilçemiz, Manavgat, Serik gibi. Ortalığı germelerine gerek yok. Ortamı germeleri haricinde güzel bir maçtı.” dedi. Bence bu açıklama her şeyi sonlandırdı.

Doğukan gibi ben de “Alanya, sevdiğimiz bir ilçemizdir. Antalya, Antalyaspor ile güzel” diyerek bu haftanın yazısına son veriyorum büyük Antalyaspor taraftarı.

Sevdamız, yüreğimizden düşmesin ve umudunuzu asla kaybetmeyin. Bu takım elbet toparlanacaktır.