Anlam Veremiyorum

Bizlere keyifli bir hafta yaşatan Antalyaspor’da geçtiğimiz cuma günü yaşanılan tatsız bir hadise camia içerisindeki bütün huzuru kaçırdı…

Anlam Veremiyorum
14 Kasım 2018 07:54

Kasımpaşa deplasmanından galibiyetle dönerek bizlere keyifli bir hafta yaşatan Antalyaspor’da geçtiğimiz cuma günü yaşanılan tatsız bir hadise camia içerisindeki bütün huzuru kaçırdı.

Cuma günü bir önceki kulüp başkanı olan Cihan Bulut’un kulübe göndermiş olduğu haciz müzekkeresi ile kulübün banka hesaplarının işlem yapılamaz hale gelerek, kulüp personelleri ve sporcuların maddi alacaklarının engellenmesi Antalyaspor sevdalısı herkesi üzüp şoke etmiştir.

Pazar günü ligdeki sıralamasını perçinlemek açısından çok kritik bir Akhisarspor karşılaşmasına çıkacak olan futbol takımı ve İzmir deplasmanında Avrupa Kupasına katılma hedefinde olan hentbol takımının İzmir Büyükşehir Belediyespor karşılaşması öncesinde, bu hadisenin bu kritik müsabakaların hemen arifesinde yaşanması hiç de hoş olmadı. Bu atmosferde Akhisarspor karşısında futbol takımı mağlup olurken, hentbol takımı İzmir’den galibiyetle döndü.

Pazartesi günü sabah Cihan Bulut haciz işlemlerini durdurduğunu açıklayarak ”Önce Antalyaspor” dediğini ve artık kimsenin bahanesinin kalmadığını belirtti. Bunun üzerine Başkan Ali Şafak Öztürk bu kez kendi sosyal medya hesabından Cihan Bulut’a karşı zehir zemberek açıklamalarda bulunarak konuyu daha da aydınlatıp, konu hakkında bir daha herhangi bir açıklamada bulunmayacağını açıkladı.

Yaşanılan bu durum elbette herkesi çok üzdü, olumsuz manada herkes bu durumdan etkilendi. Sezonun ilk haftalarında burada Cihan Bulut ve yönetimi hakkında bazı konularda eleştirilerim olmuştu.

Artık bu noktada tartışmanın her iki tarafının da bu mevzuyu daha fazla uzatmadan kapatması ve Antalyaspor’un menfaatleri doğrultusunda kulübü atmosfer anlamında daha fazla olumsuz etkilenmemesi adına konuyu kapatmasıdır. Bu tür konular konuşulacaksa bunun Divan Kurulu toplantılarında konuşulması en doğrusudur. Umarım gelecekte bu tür konular yerine kulüp adına pozitif uygulamaların konuşulduğu günleri hep birlikte yaşar, amatör ve profesyonel takımlarımızın başarılarının gündemde olduğu yazılarımızı da sizlerle paylaşırız.

Akhisarspor müsabakasını da kısaca şöyle özetlemek istiyorum;

*Kendi evimizde her maçı kazanma parolası ile çıkarken savunmanın önünde Chico ile maça başlamamıza anlam veremiyorum

*Rakip takım kalemize bile gelmiyorken, Mevlüt Erdinç hamlesinin orta sahada pas trafiğini sağlayan kişilerden birisi olan Yekta ile değiştirilmesine anlam veremiyorum. (Bu değişiklik kesinlikle Chico ile olmalıydı)

*90 dakika boyunca sahada hayalet gibi dolaşan Maicon’a tahammül edilmesine anlam veremiyorum.

*Mevlüt’ün forvet hattına gelmesi ile yanlış bir şekilde oyundan alınan Yekta’nın orta sahadaki açığının Barrada’nın oyuna girdiği dakika olan 80. dakikaya kadar Doukara ile doldurulmaya çalışılmasına anlam veremiyorum. (Doukara’nın orta sahaya gelip, top alıp, oyun kurmaya çalışması)

*Serdar Özkan hamlesinin yediğimiz golün hemen ardından yapılmasını geç buluyorum.

*Kapanan bir rakip karşısında, mevcut taktiğin işe yaramadığı bariz bir şekilde görülürken, alternatif taktik üretemeyip rakip karşısında yeterli gol pozisyonuna girilememesi karşısında hayal kırıklığı yaşıyorum.

*Rakibin stoperi olan Lopes ile kontra ataktan 90. dakikada gol yenmesini facia olarak görüyorum.

*Aly Cissokho ve Maicon Marques’in artık kesik yemesi gerektiğini düşünüyorum.

*Bülent Hoca’nın kendi evimizde ki müsabakalarda kapanan takımlara karşı çözüm üretemeyip kulübede maçı seyretmesini artık görmeyi ummamakla birlikte bu milli aranın takıma iyi geleceğini düşünüyor, Erzurumspor müsabakasında yenilmeyeceğimiz öngörüsünde bulunmak istiyorum.

‘’ANTALYASPOR SAMİMİ BİR AŞK, BİR GÖNÜL MESELESİDİR. ÖYLE 3-5 KURUŞA DEĞİŞİLMEZ!’’