Ankara’da Olmak Vardı

Ankara’da en sevdiğim şeylerden biri de babamla Antalyaspor maçlarına gitmekti …

Ankara’da Olmak Vardı
12 Nisan 2017 08:26

Ankara’da en sevdiğim şeylerden biri de babamla Antalyaspor maçlarına gitmekti. Bu haftaki Gençlerbirliği maçında İzmir’de olmak da bu sebeple üzücüydü benim için. Babam benimle maçlara gelebilmek için Antalyaspor Passoligi çıkarttı. Hentbol maçlarını kaçırmadık Ankara’da. İstemeyerek de gelmedi biliyorum. Çünkü pankart bile açtık bazılarında. Ama bu maçta ayrı şehirlerdeydik ilk defa. 19 Mayıs Stadyumu, Osmanlıspor’un stadına göre ulaşım olarak daha kolay olacaktı. Giderken araca bile ihtiyaç duymadan giderdik babacığımla. Ahh, ah! Hatta haftaya Antalyaspor hentbol takımı da Ankara’da sanırım. Yine kaçıracağız.

İzmir’deki şanssızlığım, İzmir takımlarının Süper Lig’de olmaması. Hentbol maçlarına da denk gelemedik bu sezon. İzmir’de Antalyaspor adına yapabildiğimiz en güzel şey, eşimle birlikte giydiğimiz Antalyaspor tişörtlerimiz sanırım. Şimdilik bununla idare edelim.

Ankara’da olan Gençlerbirliği maçına gidemedik ama evde izledik maçı. İzlediğim maçlardan çok farklı bir maç oldu. İlk defa bir maçta hakemin sakatlanarak değiştiğini gördüm mesela. Hakem değiştikten sonra devreleri yandı. İki sarı kartı olmayan adamı, iki sarı kartla oyundan attı. Sonra geri aldı. Maç futbol açısından çok vasattı ama bu şekilde izletti kendini. Yani maç hakkında konuşulacak ekstra bir şey yok bence.

Haftayı 43 puanla Trabzonspor’un bir puan gerisinde kapattık. Haftaya referandum için bir hafta ara verilecek. Sonraki hafta ise Trabzonspor ile kendi sahamızda oynayacağımız maçı alırsak bir üst sıraya yükseleceğiz. Avrupa’ya uçma hayallerimize hala uzak değiliz.

Trabzonspor bu hafta Beşiktaş’la iyi mücadele etti ama yenildi. Haftaya ara verileceği için çok hırslı olmayacaklardır. Biz de maça iyi hazırlanırsak kendi sahamızda olmanın avantajından yararlanabiliriz.