Anadolu’nun Sosyal Medya Yükselişi

Engin Erdem yazdı…

Anadolu’nun Sosyal Medya Yükselişi
24 Temmuz 2019 09:26

Gün geçtikçe dünya küçülüyor. Bundan 25-30 sene önce çıkan haberi bir haftaya anca öğrenen yerleşim yerleri varken, şu an dünyanın en ücra köşesindeki bir olayı anında sosyal medya sayesinde öğrenebiliyoruz.

Eskiden ülkemiz spor gazetelerinde Antalyaspor haberi arardım. Bulsam da birkaç gün öncenin haberiydi ve gazete sayfasının en köşesine konumlandırılırdı. Her Anadolu takımı için böyleydi bu. En fazla haber, o hafta üç büyük takımla karşılaşacak ise o zaman yapılırdı.

Günümüzde o günler artık geride kaldı .Sosyal medya büyüdü ve gelişti. Artık herkes kendi takımının gazetecisi durumunda. Her kulüp, olan her şeyden insanları haberdar anında edebilme şansına sahip artık. Tanıtım ve sosyal medya gücü, artık futbol kulüplerinin elinde.

Hal böyle olunca, biraz da sosyal medya etkileşim savaşları artınca futbol takımları kendilerini geliştirdi. Sosyal medya alanında ekipler kurdular ve şu an tanıtım ve sosyal medya alanında çok büyük, ses getiren ve ilginç işlere imza atılıyor. Bu sayede her Anadolu takımında artık “ben” bilinci oluştu. Bunun da ülke futbolunun geleceği için çok çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Antalyaspor da bu furyadan bu sene aktif şekilde faydalanma çabasında. Öyle ya da böyle güzel de oluyor. Önce transfer sonra forma tanıtımı… Bakalım bizleri daha neler bekliyor.