Anadolu’nun Şampiyonu

Şimdi ligin son maçında taraftarımıza düşen stadı doldurup ligi çok iyi bir yerde bitiren takımı onore etmektir …

Anadolu’nun Şampiyonu
31 Mayıs 2017 08:24

Süper Lig’in bitmesine 1 hafta kala ligi 5. bitirmeyi garantiledik. İlk 4 sıranın İstanbul takımlarına ait olduğunu hatırlarsak, Antalyaspor beşinci sırayı garantileyerek Anadolu’nun şampiyonu olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Kasımpaşa takımı oldukça tehlikeli olan bir takım. Bireysel yetenekleri bir hayli fazla olan oyunculardan kurulu bir takım. Bu takımı Rıza Hoca sezon başı kendisi kurdu. Daha sonra Kasımpaşa ile yolları ayrıldı. Bu durum bizim için oldukça iyi bir avantaj oldu. Rıza Hoca, Kasımpaşa takımının bütün özelliklerini biliyordu. Sanırım maç öncesi teknik çözümleme olarak ligin en kolay maçıydı Rıza Hoca açısından. Nitekim maç başladığında da bunu sahaya yansıttık.

Oldukça kolay bir maç oldu benim nazarımda. Camiada biraz stresli bir hafta oldu ama ben geçen haftadan bu sonucu bekliyordum açıkcası. Eto’o son haftalara girdikçe formunu iyice yükseltti. Eto’o vitesi arttırınca bu skor tabelasına, dolayısıyla puan durumuna da yansıdı ve Antalyaspor kendi rekorlarını kırarak sezonu 5. sırada bitirmeyi garantiledi.

Burada taraftarımızın hakkını teslim etmek gerekiyor. 90 dakika bir an olsun susmadan Kasımpaşa Stadı’nı Antalya’ya dönüştürdüler. Yine oldukça kalabalık bir deplasman tribünü ve oldukça harika bir destek vardı. Yoğun tribün desteğine takım da uyunca net bir skor geldi.

Şimdi ligin son maçında taraftarımıza düşen stadı doldurup ligi çok iyi bir yerde bitiren takımı onore etmektir.