Amaç Neydi?

Levent Sağlam yazdı…

Amaç Neydi?
16 Aralık 2019 08:27

Maçtan birkaç gün önce, sosyal medyada başlayan tartışmalar, derken A. Alanyaspor taraftarlarının basın açıklaması, akabinde Antalyaspor taraftar otobüslerinin taşlanması, Antalyaspor taraftarının ek kontenjan isteklerinin cevapsız kalması, 82. dakikada A. Alanyaspor taraftarlarının telefon ışıklarıyla yaptıkları şovla devam eden “Antalya kümeye” tezahüratları…

Amaçları neydi?

Kim, neden böyle bir organizeye gerek duymuştu?

Bir ilçe, misafir il takımını neden istemez? 

Tabi bunları çözmesi gereken, mülki amirler. 

Ne maçtan önce ne de maçtan sonra her iki kulüpten de açıklama yapılmamasını da ilginç buluyorum. 

Süper Lig’in 15. haftasının açılış maçı bu rezillik ve çirkinlikle başladı.

Sonuçta tüm Türkiye’ye Antalya ili olarak rezil olduk.  

Maça gelirsek, Antalyaspor’un maç kadrosu açıklanınca santrfor mevkisinde oynayan iki ismin ilk on birde olmadığını gördük. akla ilk gelen nedenin gol yememek olduğu gibi görünse de, Tomas’ın belki de ağır saha şartlarında daha diri, daha ayakta durabilen, şut atabilen oyuncuları tercih etmiş olabileceğini düşündük. 

Bu kadar ağır bir sahada topa sahip olmak, pas yapmak zordur ve çok efor sarf edilir. İkinci yarıya iki değişiklikle başlamamızın en büyük nedeni de buydu. 

Aslında topla oynaması gereken, hücum etmek zorunda olan taraf Aytemiz Alanyaspor’du çünkü ev sahibiydi. Antalyaspor’un amacı ise dörtlü savunmasını defans önündeki üçlüsü de dahil olmak üzere, ceza sahasının biraz daha önünde konumlandırarak savunma yapmak ve ofanstaki üçlüsüne de havadan uzun oynayarak ve kontra ataklarla gol aramak olmalıydı. 

Sonuçta futbol adına kazananın olmadığı fakat kaybedenin her türlü Antalya ili olduğu bir gündü.

Emeği geçenleri kutluyorum.