Akaryakıt İstasyonu Kiralama İhalesi Yapıldı

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin sahibi olduğu akaryakıt istasyonunun 5 yıllık kiralama ihalesi gerçekleştirildi

Akaryakıt İstasyonu Kiralama İhalesi Yapıldı
1 Ağustos 2019 17:05

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin sahibi olduğu akaryakıt istasyonunun kiralama ihalesi, Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İhaleye, akaryakıt alanında Türkiye’nin en büyük 5 firması olan Petrol Ofisi, Opet, Shell, BP ve Total firmaları davet edildi. Opet’in kazandığı ihale sonucunda Antalyaspor, 5 yıl için 9 milyon 966 bin lira, buna ek olarak da petrol ve marketing satışından belirli oranlarda ciro üzerinden gelir elde etti.

Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştirilen ihaleyi Antalyaspor Kulübü Derneği 2. Başkanı Mustafa Yılmaz yönetti. İhaleye, yönetim kurulu üyeleri Emin Hesapçıoğlu, Erhan Erdem ve Aziz Çetin ile kulüp profesyonelleri katıldı. Petrol işletmeleri alanında Türkiye’nin önde gelen 5 firması olan Petrol Ofisi, Opet, Shell, BP ve Total’in davet edildiği ihaleye Opet Petrol İşletmeleri A.Ş. katıldı.

Noter ve basın huzurunda kapalı zarf usulü gerçekleştirilen ihaleye katılan tek firma olan Opet Petrol İşletmeleri A.Ş., 5 yıl için peşin ödenmek üzere 6 milyon TL’lik teklif sundu. İhale komisyonu başkanı Mustafa Yılmaz’ın her ne kadar tek firma olsa da artırım talebi üzerine teklifi 7 milyon TL’ye çıkaran firma yetkilileri, yeni bir artırım talebi üzerine rakamı 9 milyon TL olarak revize etti. Komisyon Başkanı Yılmaz’ın Antalyaspor’un kuruluş yılını temsil eden 1966’ya dikkat çekip rakamın 9 milyon 966 bin TL olması isteğini de yerine getiren Opet Petrol İşletmeleri A.Ş, bu sonuçla ihaleyi kazanmış oldu.

İhale Komisyonu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın 5 yıl için peşin ödenecek bu rakamın dışında, günlük 20 bin litrenin üzerindeki petrol satışının yüzde 2’si, günde 8 bin liralık marketing cirosunun üzerindeki cironun da enflasyon oranında yüzde 5’i kadar Antalyaspor’a gelir sağlanması talebi de Opet Petrol İşletmeleri A.Ş. temsilcileri tarafından kabul edildi.

Mustafa Yılmaz, ihalenin Antalyaspor için hayırlı olmasını dileyerek, “Antalyasporumuz bu ihale ile kalıcı bir gelir elde etmiştir. Bu ihale, sadece belirlenen alanların kiralanması için yapılmıştır. Alandaki diğer işletmelerin kiralama ihalesi de önümüzdeki günlerde ayrıca yapılacak, Antalyasporumuzun gelirleri böylece daha da artacaktır. Antalyasporluların da kulübümüzün gelirinin artması amacıyla, adı Antalyaspor Petrol İstasyonu olacak olan istasyondan alışveriş yapmalarını ayrıca rica ediyoruz” dedi.