Açlık Oyunları

Erzurum maçına dönersek, baştan sona kadar “ben kazanacağım” diyen bir rakibe karşı oynadı Antalyaspor…

Açlık Oyunları
27 Kasım 2018 08:29

Maç başlamadan önce puan tablosuna bakıp bu maçın kimin için çok daha önemli olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Yirmi puanlı Antalyaspor’u saha ve seyircisi önünde ağırlayacak on bir puanlı, kazanmaktan başka çaresi olmayan puan açlığı had safhadaki Erzurumspor… Antalyaspor favori çıkması gerekirken maalesef değil… Takım çok kırılgan ve beklenen hava yakalanmaz ise vay halimize. Sonuç, 1-0 mağlubiyet. Beklendiği gibi desek ayıp etmiş olmayız.

Antalyaspor, asıl rakipleri olan Akhisarspor ve Erzurumspor mağlubiyetleriyle geçirdi son iki haftayı. İki hafta önce rüzgarın terse dönebileceğini söylemiştim. Şimdi tam da o zamanları yaşıyoruz. Bu maçın da telafisi var diyelim. Gelecek hafta Göztepe maçı kaybedilirse ne olacak? Suçu kimde arayacağız? Teknik adamda mı, oyuncular da mı, Başkan da mı? Futbolda her ne kadar çıkışlar olduğu kadar düşüşlerde var. Her ikisini de çok abartmamak gerekiyor. Tıpkı iki hafta önceki yapılan fazla abartı gibi. Önemli olan süreklilik ve başarı odaklılığı.

Erzurum maçına dönersek, baştan sona kadar “ben kazanacağım” diyen bir rakibe karşı oynadı Antalyaspor. Puansal rahatlık ve ardından gelen tokluk, rakibin çok rahat galip gelmesini sağladı. 1-0’lık sonuç, hafif bir mağlubiyet bu oyuna karşı. Daha aç olan hak ederek maçı kazandı. Alkışlamak gerekli.

Göztepe maçında toparlanmak, biraz olsun maça aç çıkmak ümidiyle…