5 Haziran 2015

Bu zamana kadar kalbi Antalyaspor için atan, bu güzel sürece bir taş koyan herkese sonsuz teşekkürler …

5 Haziran 2015
31 Mayıs 2017 08:29

Tarih 5 Haziran 2015…  Bir sene öncesi sessiz sedasız kümeye düşen takımın son şansıydı 1. Lig play off finali. Samsunspor karşısında olağan bir kayıp… Her şeyin sonu olabilir, takım ıssızlara, karanlıklara, çıkmaza doğru sürüklenebilirdi. İki kez öne geçilmesine rağmen şimdi Antalyaspor başarısı için ter döken Mbilla rahat galibiyete izin vermedi, iki gol attı ve  maç penaltılara kaldı. Penaltılar sonunda şampiyonluk Antalyamıza geldi. “Oh be!” demiştik. Ait olduğumuz yere, Süper lige dönmüştük.

O gün dönüm noktasıydı Antalyaspor için. Aradan geçen iki sene… İki senede taraftarından futbolcusuna antrenöründen başkanına kadar her gelen bir taş koydu. Antalyaspor büyüdü, güçlendi. Stadyum yapıldı. Dünya yıldızları gelmeye, oynamaya başladı. Eskiden asansör takım olarak gösterilen, üç senede bir kez küme düşen takım, şimdi Avrupa kupası kovalar hale geldi.

Bugün Başakşehir eğer Konyaspor’u Türkiye Kupası finalinde geçerse Avrupa’dayız. İki sene önce Haziran ayında yandık, bittik derken şimdi yıldızların arasındayız.

Bu zamana kadar kalbi Antalyaspor için atan, bu güzel sürece bir taş koyan herkese sonsuz teşekkürler…

Kalbi Antalyaspor işin atan herkese…