3 Puanı Almalıydık

Himmet Güler yazdı….

3 Puanı Almalıydık
11 Mart 2020 08:55

Rakip Gençlerbirliği takımı, ilk 11’inde direkt oynayan 5-6 tane oyuncusundan mahrum olarak karşımıza çıktı. Maç kadrosunda 6-7 tane altyapı oyuncusuna yer verdiler bu yüzden. Maç öncesi görüşüm, bu maçı alabileceğimiz doğrultusundaydı. Ama maalesef az kalsın mağlup oluyorduk.

Podolski’nin tam bir usta işi olan bitirici vuruşu olmasa haftalardır süren mağlup olmama serisini Ankara deplasmanında bırakacaktık.

Defansın göbeği alarm veriyor resmen. Daha önceden de bu satırlarda dile getirdiğim Veysel sorunu son sürat devam ediyor. Ciddi anlamda çok yetersiz bir performansı var. Bana göre bir alt ligin oyuncusu Veysel. Topu oyuna sokma yok, kademe anlayışı yok, sürat yok, bolca rakip oyuncu ile dalaşma var. Bünyamin’e öyle paslar verdi ki, resmen çocuğu sıkıştırdı her pozisyonda. Gelen her topta rakip oyuncuların hava üstünlüğü de cabası. Çok canımızı yakacak Veysel böyle giderse.

Bu maç alışkın olduğumuz Podolski yoktu sahada. Haliyle Jahovic istediği topları alamadı. Amilton çok mücadele ediyor. Ama teknik olarak maalesef yeterli düzeyde değil. Fredy son haftalarda vites yükseltti. Lakin dediğim gibi takım olarak bir uyumsuzluk vardı sahada. Umarım bu uyum sorunu bir an evvel ortadan kalkar. Zira oldukça zorlu bir fikstüre başlıyoruz.

Maçın başlaması ile birlikte tribünün kontrolünü eline aldı Antalya tribünü. Pazartesi gecesi müthiş bir sayı ile oradaydı renktaşlarımız. Geçen her dakika ile birlikte vitesi arttırdılar. Mağlup duruma düşünce daha da fazla bastılar gaza ve beraberliği kopardılar. “Kopardılar” diyorum zira camia adına savaşan, istekli olan tek yer tribündekilerdi. Hepsinin emeklerine sağlık.