3 Genç Futbolcu Sözleşme İmzaladı

Antalyaspor, altyapıdan yetişen 3 genç futbolcu ile sözleşme imzaladı.

3 Genç Futbolcu Sözleşme İmzaladı
15 Aralık 2021 19:00

Fraport TAV Antalyaspor, altyapıdan yetişen 3 genç futbolcu ile sözleşme imzaladı. Yönetim Kurulu Üyeleri Sezgin Özer ve Ferit Sezer’in katıldığı imza töreninde Mustafa Erdilman, Mevlüt Han Ekelik ve Ege Bilsel, kendileri 5’er yıl daha kırmızı beyazlı renklere bağlayan imzayı attılar.

Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza töreninde ilk konuşmayı Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Özer yaptı. Özer, Fraport Tav Antalyaspor yönetimi olarak futbolcular arasında elbette ki bir ayrım yapmadıklarını, ancak altyapıdan yetişen oyuncuların kulübümüze maddi olduğu kadar manevi olarak da katkı sağladığını belirterek, “En son oynadığımız ve lig lideri yenilgisiz Trabzonspor’u 2-1 mağlup ettiğimiz maçta altyapıdan yetişen 4 oyuncumuz görev aldı. Bunlardan 3’ü altyapıdandı, diğeri de altyapıya yapılan transferdi. Bugün sözleşme uzatacağımız 3 arkadaşımız, hiçbir koşul öne sürmeden kulübün şartlarını kabul ettiler ve daha önemlisi aracısız olarak imzayı atıyorlar. Bu durum benim açımdan sevindirici. Birlikte bir kariyer planlaması yaptık. Antalyaspor’umuza uzun süre hizmet ettikten sonra yurt dışında takımımızı, şehrimizi ve ülkemizi temsil edeceklerdir. Camiamıza ve oyuncularımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Sezer ise imza atan 3 oyuncuya kariyerlerinde başarılar dilediğini ifade etti. Sezer, “Biz yönetim olarak altyapıya çok değer veriyoruz. Futbolcu kardeşlerimizin bu imza aşamasına gelmesi bizler için de birer gurur kaynağı oluyor. Umarım Avrupa hedeflerinde başarılı olurlar ve güzel bir futbol yaşamları olur. Bu oyuncularımızın önce kulübümüzü Avrupa’ya taşıyacağına inanıyor, sonra da kendileri Avrupa’ya gideceklerdir diye umut ediyorum” diye konuştu.

Kendilerini 5 yıl için Antalyaspor’u bağlayan imzayı atan futbolculardan Mustafa Erdilman, 11 yıldır Antalyaspor’da forma giydiğini hatırlatarak, “Yetiştiğim ve doğduğum kulüple sözleşme imzaladığım, profesyonel kariyerimin ilk adımlarını burada attığım için çok mutluyum. Başkanımıza, yöneticilerimize, bizleri bu günlere getiren hocalarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor’da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Mevlüt Han Ekelik ise, “Beni destekleyen herkese teşekkürler. Bu kulübe forma giymeye 14 yaşında başladım. Aynı heyecanım devam ediyor. Umarım Antalyaspor’da başarılı olup, hayalim olan Avrupa’ya giderim” dedi.

Heyecanın ilk günkü gibi devam ettiğini söyleyen Ege Bilsel ise, “Bu kulüp için tüm mücadelemi vereceğim. Herkese çok teşekkür ederim. İnşallah herkes için hayırlı olur. Hayallerim çok büyük, yurtdışında oynamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

İmza töreninde önce genç futbolcular önce yöneticilerle, ardından da aileleriyle fotoğraf çektirdi.