Spor Toto Gelişim Ligleri Değerlendirme Toplantıları Yapıldı

Spor Toto Gelişim Ligleri’nin planlanması adına iki online değerlendirme toplantısı yapıldı.

Spor Toto Gelişim Ligleri Değerlendirme Toplantıları Yapıldı
4 Ağustos 2021 18:37

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından, Süper Lig ve TFF 1. Lig kulüplerinde görev alan Gençlik Gelişim Programı teknik ve idari sorumlularının katılımıyla 2020-21 sezonunun değerlendirilmesi ve 2021- 22 sezonu Spor Toto Gelişim Ligleri’nin planlanması adına iki online değerlendirme toplantısı yapıldı.

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde video konferans yoluyla gerçekleştirilen toplantıya; Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Futbol Gelişim Direktör Yardımcısı Rüştü Reçber, FGD İdari Koordinatörü Sertan Kıragası, FGD Eğitim Koordinatörü Dr. Erden Or ve Gelişim Ligleri Departmanı yetkilileri katıldı. 2020-2021 sezonunun değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda, yeni sezonda sağlık tedbirlerine uyularak başlatılması planlanan ligler ve uygulanacak kurallar konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Covid-19 pandemisine rağmen geçtiğimiz sezonun, kulüplerin büyük gayretiyle ve ilk defa uygulamaya başlanan Hes Kodu ile entegre akreditasyon sistemiyle kontrollü bir şekilde tamamlandığını belirtti. Çetin, yeni sezonda kulüplerle periyodik olarak toplantılar gerçekleştirileceğini ve iş birliğinin artarak devam edeceğini bildirdi. Oğuz Çetin, geçtiğimiz sezonun oynatılmasında ve yeni sezonun daha kapsamlı bir planlama ile başlatılmasında tüm desteğini sağlayan TFF Başkanı Nihat Özdemir’e, TFF İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop’a, TFF Yönetim Kurulu üyelerine. Genel Sekreter Kadir Kardaş’a, Sağlık Kurulu’na ilgi ve destekleri için teşekkür etti.

Futbol Gelişim Direktörü Yardımcısı Rüştü Reçber ise toplantıya katılım sağlayan tüm kulüp yetkilerine teşekkür ederken, toplantının yeni sezon için hayırlı olmasını diledi. 2021-2022 sezonu planlamasının kulüplerin iletmiş olduğu değerli fikirler ve görüşler doğrultusunda şekilleneceğini ifade eden Reçber, ”Tüm paydaşlarımızla sağlıklı bir sezon geçirmemizi temenni ediyorum” dedi.