En Centilmen Takım Antalyaspor

Antalyaspor U12 takımı, Altınordu’nun düzenlediği U12 İzmir Cup’ta en centilmen takım seçildi…

En Centilmen Takım Antalyaspor
21 Nisan 2017 17:58

Antalyaspor U12 takımı, Altınordu’nun düzenlediği U12 İzmir Cup’ta en centilmen takım seçildi.

Altınordu’nun Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde yapılan turnuvada minik yıldız adayları futbolseverlerle 4. kez buluşurken, Avrupa ve Türkiye’nin üst düzeydeki 48 takımının minikleri üç gün boyunca turnuvada mücadele etti.

Antalyaspor’un yanı sıra Süper Lig’den Beşiktaş, Galatasaray, Akhisar Belediyespor, Başakşehir, Bursaspor, Konyaspor, Trabzonspor ve Osmanlıspor’un 12 yaş takımları ile birlikte Çek Cumhuriyeti’nden Sparta Prag ve Slavia Prag, Rusya’dan Krasnodar, Hırvatistan’dan Dinamo Zagreb turnuvada mücadele eden takımlardan oldu.

Oynadıkları tüm maçlardan önce rakiplerine başarı dileklerini ve sonuç ne olursa olsun takımları tebrik ettiklerini belirten Antalyaspor Altyapı Direktörü David Badia, “Turnuva boyunca hiç kart görmedik. Bu ve buna benzer sebeplerle organizasyona katılan tüm takımların antrenörlerinin ve oyuncularının sempatisini ve saygısını kazandık. Sahanın içi ve dışında Fair-Play ruhuna uygun davranışlarımızın karşılığında belki de şampiyonluk kadar önemli olan bu ödüle, organizasyon komitesi tarafından layık görüldü” diye konuştu.

Takımları için çok önemli bir deneyim olduğunu söyleyen Antalyaspor U12 Takım Antrenörü Rauf Kolancı, “Kendi yaş kategorilerindeki yabancı takımlarla karşılaşma imkanı bularak benzersiz bir deneyim yaşadılar. Antalyasporumuzun fair play felsefesini hem sahada hem de saha dışında yansıtma imkanı bulduk. Saha sonuçlarından daha önemlisi bu emeklerimizin karşılığının takdir görmesidir. Almış olduğumuz en centilmen takım ödülü en az şampiyonluk kadar değerlidir” dedi.