Yumuşak Bir İniş Olacak

8 Mart 2016 10:24

Sahada yapılacak değişiklikler şöyle olmalıydı. Kötü performans sergileyen Eto’o‘nun yerine Ömer Şişmanoğlu alınmalı, Emrah Başsan çıkarılıp yerine Lazarevic alınmalıydı …

Güzel mücadele, berbat sonuç… Maç başladı ilk 15 dakika orta saha mücadelesi verildi derken içime maçı kazanacağız hissi düşmeye başladı. Orta sahada etkin bir Antalyaspor, rakip takım yarı sahasında biraz biraz kendini hissettirmeye başlamıştı. İlk yarı güzel pozisyonlar bulduk ancak sonuç alamadık.

İkinci yarıya çıkarken takımlar rakip takımın hocası farklı müdahaleler ile bu maçı kazanmak isteyecekti. Sonuca direkt etki eden bana göre Jose Morais’in oyuna geç müdahale etmesi ve yanlış kararlar almasıydı. Oyundan Emrah’ı alıp yerine Lazarevic’in girmesini beklerken Ömer Şişmanoğlu’nu almak bana göre hataydı. Sakıb’ı oyuna almamak yine hataydı.

Sahada yapılacak değişiklikler şöyle olmalıydı. Çok kötü performans sergileyen Eto’o‘nun yerine Ömer Şişmanoğlu alınmalı, Emrah Başsan çıkarılıp yerine Lazarevic alınmalıydı.

Eto’o’nun çıkmaması takıma zarar vermeye başlamışken sonlara kaçan pozisyonlar ile yaklaşmaya başladık. Dakika 37’de ilk sarı kartını gören Inkoom rakiple mücadele ederken özellikle rakip daha kendi yarı sahasında olmasına rağmen gereksiz bir mücadele sonucu, 75. dakikada bir sarı kart daha görerek kırmızı kart ile oyundan ihraç edilmişti. O sahayı yavaş yavaş terk ederken yayıncı kuruluşun maç başından itibaren ses kısma gereği görmediği ve edilen küfürlerin tamamını o dakikalara kadar duyduğumu aklıma getiren yine bizim oyuncumuz olan Samuel Inkoom’a Kasımpaşalı taraftarın serzeniş seslerini duyabiliyordum. “Yavaş çık, yavaş” diye bağırıyordu. Başka maçlarda daha hassas davranan yayıncı kuruluş bu maçta özgür yayın yapma kararı aldı sanırım bir günde. Bu arada maç boyu küfür yayınlayanlar ve federasyon inşallah bu küfürleri duymuştur. Rakip takım seyircisi eğer haftaya ceza almaz ise TFF’nin adil bir yönetimi olmadığı ve TFF tarafından Antalyaspor’a art niyetli yaklaşıldığını düşüneceğim.

Art niyet yazmışken; masumca alkışlayarak tepkisi belirten Danilo maç çıkışı elindeki sarı kartta ismini arayarak bulduğu Danilo’yu ikinci bir sarı kart ile cezalandırıp maç çıkışı oyuncuya kırmızı kart ile cezalandıran hakemi Allah’a havale ediyorum. Yine aynı yayıncı kuruluş maç yayınları yaparken hakemlere şampiyon kulüplerden bazı oyuncular “Allah cezanı versin” diyor. Küfürler ediyor. Hiçbir ceza almıyor ama iş Anadolu kulüplerine özellikle de Antalyaspor’a gelince Hakem Kendilerini bir özgür hissediyor sanırım. Hakem Ümit Öztürk’ü sağduyuya davet ediyorum. Sonuçta alkışlayarak tepki göstermek sahada suç ise bizim için önümüzdeki maçın planları bozuyorsa… Sayın Ümit Öztürk, gözüm üstünde. Hatalarınızı bekliyorum demekle yetiniyorum. Zorla iki kırmızı kart çıkara gitti bu maç. “Acaba niyet neydi?” diyerek konuyu kapatıyorum.

Bir değinmek istediğim konu ise Sağlık ekiplerimiz… Eminim ki herkes elinden geleni yapıyordur ama sakatlıktan dönen oyuncuyu tekrar motive etmek zaman alıyor ve oyuncular geç dönüyor. Bunun ile ilgili ne tip çalışmalar yapılması gerektiği, teknik konulara giren herhangi bir yorum yapamayacağım ancak kendime sorduğum bir soruyu sizinle de paylaşmak isterim. Bizim oyuncularımız neden geç dönüyormuş hissine kapılıyorum ben? Dönünce oluşan büyük konsantrasyon eksikliğini ise oyuncularımız neden kapatamıyor?

Maç sonunda, her yenilgiden sonra klasik Jose Morais açıklamaları bu sefer tuttu. Evet güzel oyundan yakındı ama kötü sonuç alındı. Ben sportif başarıya bakarım. Altımızdaki rakipler ile çember daralıyor ona göre dikkat edilsin. Böyle giderse sert bir düşüş değil de anlaşılan yumuşak bir iniş yaşayacağız. Eğer başarı yoksa 40 bini aşkın passoligin kimse kusura bakmasın hakkını veremiyorsun.

Herkese hayırlı haftalar diliyorum.