Yine Hüsran

26 Nisan 2016 09:25

Domino taşları gibi bizim takım, bir kişi yıkılmaya yüz tuttu mu diğerleri de ardından geliyor. Takımdaki herkes dağılmaya fazlasıyla müsait …

Geçen hafta söylemiştim bir ileri iki geri, bir hafta iyi beş hafta rezil gidiyor diye. Bir kere ileri kesin gidiliyor ondan eminiz de daha ne kadar gerilere gidilecek, onu kestiremiyoruz artık.

Bizim takım düşme potasından uzaklaşınca tamam oluyor, ligi iyi sıralarda bitirmişmiş, aman efendim Avrupalara gitmekmiş falan onlar için hiç önemli değil. Yönetimimizin zaten böyle bir derdi yok çok şükür. Ligi garantilemiş olmak yetiyor her iki tarafa da. Peki bu yönetim ne işe yarar?

Futbolcunun üzerinde baskı kuramayan bir yönetim var. Herkes kafasına göre takılıyor, nereden para gidip geliyorla ilgileniliyor. Altı aydır deplasmanda üç puan alamamış bir takım var ortada. Ama zerre kılını kıpırtadan yok hala. Hiç mi rahatsızlık duyan yok bu durumndan? Yoksa asıl içimizde mi düşmanımız çok? Takımı gerçekten benimsemiş bi yönetim olmuş olsaydı böyle mi olurdu yine sonuçlar, bilinmez.

Domino taşları gibi bizim takım, bir kişi yıkılmaya yüz tuttu mu diğerleri de ardından geliyor. Takımdaki herkes dağılmaya fazlasıyla müsait.

Serdar Özkan kanatlarda gerçekten iki maçtır fazlasıyla iyi, hakkını veriyor. Gelgelelim tek kişiyle olacak iş değil bunlar. Geçen hafta harika uyumlu bir takım izledik, bu hafta ise rezillerin rezili bir takım.

Tamam, yine bir yenilgi aldık ama maç bitiminde tepki olarak sahayı terk etmek neyin nesiydi? Eto’o her maç muhakkak taraftarın yanına geliyor, gelmek istemeyen oyuncuları da getiriyor. Yani bu takımda sadece bu adam mı oynuyor? Böyle yapıla yapıla takımın önüne geçirildi Eto’o. “İyi günde kötü günde yanındayız” diye beste söylenmiyor mu? Tepki göstereceğiz derken farklı noktalara geliniyor, çelişkilere düşülüyor aslında. Çare bu değil, orası kesin. Yönetim ve futbolcular bu kadar salmışken, taraftarın dimdik ayakta durup “Biz hep buradayız ve hep burada olacağız.” mesajı vermesi gerekir ki kimse bu takımı sahipsiz sanmasın. Yönetim artık kendine gelsin, reklam işlerini bir yana koysun. Bir şeyler olmuyorsa olduracaksın arkadaş. Herkes elini taşın altına koysun.

Kırmızı beyazlı bir hafta dilerim.