Yine Hüsran

26 Nisan 2016 09:28

Kimse şunu unutmamalı; kimse bu takımdan da, taraftardan da üstün değildir. Bu takımın gerçek sahibi taraftardır …

Yine bir deplasman yine dönüş yolu hüsran. Hatta bu yazıyı da deplasman otobüsünün içinden, dönüş yolunda yazıyorum.

Sezon bitecek neredeyse ve biz uzun süredir deplasmanlarda bırakın galibiyet almayı, iyi bir performans sergileyemiyoruz. Deplasman olunca takıma bir haller oluyor. Aslında maça kötü başlamadık. Top genelde bizdeydi. Orta saha savaşı verildi belli bir süre. Bu savaşı verirken biz topu ayağımızda tutmaya çalıştık yan pas ve geri paslar ile. Rakip Osmanlıspor ise orta alanda topa sahip olduğu anlarda kanatlara ve göbekten ara paslara ağırlık verdiler. Süratli oyuncularını kullandılar bu konuda.

Maçta dakikalar ilerlerken bizim gardımız düşmeye başladı. Saçma sapan bir gol ile zaten hem bizim hem de takımın ipi çekildi. Bu kadar saçma bir gol yenilmez. Üç tane oyuncumuz birbirini bekliyor topa vurmak için ve Osmanlıspor oyuncusu resmen davet edildiği yere gelip atıyor golü. Belki de hayatı boyunca attığı en kolay goldü bu.

Bir hafta önce evimizde tüm Türkiye’nin alkışladığı bir performans ile Galatasaray’ı perişan ediyoruz ama bir hafta sonra rezilleri oynuyoruz. Bizim, taraftarların günahı ne? Bu kadar kişi Ankara’ya gelmiş, biraz bizim için mücadele etseniz olmaz mı?

Maç sonu Eto’o ile taraftar arasında bir gerginlik yaşandı. Kimse şunu unutmamalı; kimse bu takımdan da, taraftardan da üstün değildir. Bu takımın gerçek sahibi taraftardır. Bu taraftarın istemediği herkes bu kulüpten gitmiştir ve gidecektir. Antalyaspor taraftarının bir huyu vardır. Sevdiğine tapar ama bir kere nefret ederse o iş bitmiştir.

Ben Eto’o’nun bu hareketlerini birazcık fazla hırsına, bizden böyle bir tepki görmeyeceğini düşünmesine bağlıyorum. Zira daha önce böyle birşey yapılmamıştı. Ama Eto’o’nun da bizi anlaması gerekiyor. Biraz empati kurarsa -ki bunu yapacağını düşünüyorum- bizi anlayacaktır. Akşam eve gidip yastığa kafasını koyduğunda bu yaptığını düşünecek ve hatasının farkına varacaktır. Öfke kontrolü diye birşey vardır. Ama yine de söylüyorum, kimse bu taraftardan da Antalyaspor’dan da üstün değildir.