Yine Olmadı

6 Ekim 2015 09:48

Bizim için hedef maçlardan birisiydi Kasımpaşa maçı. Bizim hedefimiz kimse söylemese de belli ve bu yolda Kasımpaşa bizim ciddi rakibimiz. Çok tehlikeli bir takım Kasımpaşa ama bizim de en az onlar kadar tehlikeli olduğumuz belliydi. Kim hata yapsa maçı kaybedecekti ve Kasımpaşa inanılmaz disiplinli oynadı. Maçın başındaki taktikleri ne ise maç bittiği anda da onu uyguladılar: orta alanda oyunu kilitle ve Antalyaspor’un yapacağı bir hatayı bekle.

Biz oyunun son dakikalarına doğru golcü sayımızı ikiye çıkarırken defans oyuncumuzu oyundan çıkardık, yeni risk aldık hem de çok büyük bir risk. Ama Kasımpaşa, maçın başından sonuna kadar aynı taktik ile oynadı. Biraz açılsalardı ya biz ya onlar skoru büyük ihtimal ile değiştirecektik.

Her hafta kadro değiştirmenin ne amaçla yapıldığını ben henüz çözemedim. Daha oturmuş bir 11’imiz yok. Bu hafta gördüğü sarı karttan dolayı takımımızın en iyi oyuncularından birisi olan Lazareviç cezalı duruma düştü. Bizim için büyük bir kayıp oldu ve Bursa deplasmanında olmayacak. Umarım yerine oynayacak Serdar onun yokluğunu aratmaz.

Milli maç arasına giriyoruz. Geçen Milli maç arasına girmeden önce takımımız dolu dizgin mücadele edip sonuca yansıtıyordu. Milli maç arasından sonra büyük bir düşüş yaşamıştık. Yani Milli maç arası iyi giden takımımıza yaramamıştı. Şimdi ise bu araya kötü bir oyun ile girdik. Umarım bu sefer iyi bir oyun ile döneriz. Zira Bursaspor deplasmanından sonra yeni stadımıza kavuşup Beşiktaş maçı ile açılışı yapacağız. İlk maçımızda Beşiktaş’a o statta hem sahada hem tribünde cehennemi yaşatırız. Biz şimdiden tribün grupları olarak çalışmalarımıza başladık. Umarım oyuncularımız da aynı özveride olup bizi utandırmazlar.

Grup 1966 olarak bu maçta elimizden geleni yaptık. Son dakikaya kadar umudumuzu asla kaybetmedik. Hatta takımın oyundan düştüğü anlarda onları yüreklendirdik. Kasımpaşa’nın üzerine gitmelerini sağladık. Bu son dakikalarda oldukça belirgin hale gelmişti zaten ama bir açık bulamadık gol için. Maç bitimi zaten biz o çabayı gördüğümüz için takımımızı çağırdık ve alkışladık. Oyuncularımız iyi niyetli olduktan sonra biz onların her daim arkasında durmaya devam edeceğiz.