Yine Düştük Yollara

12 Nisan 2016 09:27

Biz neden bir Leicester olmayalım? Biraz bakış açımızı ve hedeflerimizi değiştirmemiz gerekiyor sanki …

Kaç maç oldu deplasmanda galibiyet almayalı, kimi yendik en son gerçekten hatırlayamıyorum ben. Çok ciddiyim. Çok uzun zaman oldu.

Takım beraberliğe razı oynadı. Aslına bakarsanız bir puan aradaki farkı korumak açısından iyiydi. Bu tarz maçlarda yenilmemek de çok önemlidir. Tamam, konumumuz diğer takımlara nazaran biraz daha iyi olabilir lakin biz Yılmaz Vurallı dönemi yaşamış taraftarlar olduğumuz için karamsarlık illa ki beynimizin bir köşesinde bekliyor. Bu maçtan bir puan ile döndük ama benim kafamda ”Niye üç puan almadık ki arkadaş” sorusu dönüyor. Maçı alsak lig bitecek ama illa heyecan lazım bize. Hem Kayserispor ateşe düşecek hem de ligi bitireceğiz, rahat rahat oynayacağız maçlarımızı.

Kayserispor bal yapmayan arı misaliydi. Aslına bakarsanız maçı kazanmayı bizden çok istediler. Zaten ihtiyacı olan taraf onlar olunca üstümüze daha fazla geldiler. Biz de bal yapmayan arı gibiydik. Hücumu hiç düşünmedik neredeyse. Hiç organize atağımız yoktu desem yeridir. Rakip hep organize bir şeyler yapmaya çalıştı ama defansımıza takıldılar. Diego, Motta, Charles ve diğer defans hattımız gerçekten iyi iş çıkardılar.

Takımın bir bölgesi iyi, bir bölgesi bal yapmayan arı, bir bölgesi de görünmez olunca sonuç bu oluyor. Tatsız tuzsuz bir maçtı. Ama Mersin İY maçının ikinci yarısı, Fenerbahçe maçının tamamı gibi takımın üç bölgesi de iyi olunca rakibi darmadağın ediveriyorsunuz. Bizim sorunumuz, bu potansiyelin farkına varmamız ama bunun sürekliliğini sağlayamamamız. Farkına varmamız derken, farkındayız zaten ve devamlılığını sağlayamadığımız için üzülüyoruz. Umarım seneye bunu çözerek başlarız lige. Bunu aşabilirsek gerçekten inanılmaz hedeflere gidebiliriz.

Bugün dünyanın en pahalı ligi olan İngiltere Premier Ligi’nde Leicester takımını sezon başı kim şampiyonluk adayı sayardı? Şahsen ben güler geçerdim ama şu an Leicester takımı bir maç fazlası ile en yakın rakibi olan Tottenham’a on puan fark atmış durumda. Bu takım olmak demektir, bütün dünya şu an Leicester takımının şampiyonluğunu istiyor. Zira zengin iş adamlarının kulüp satın alarak dünyanın en iyi oyuncularını bu kulüplere transfer etmelerinin şampiyonluk demek olmadığını görmelerini istiyor bütün dünya. Biz neden bir Leicester olmayalım? Dünyanın en iyi ve pahalı liginde bu olay yaşanabiliyorsa bizde niçin olmasın? Biraz bakış açımızı ve hedeflerimizi değiştirmemiz gerekiyor sanki.