Yeter Yeter Yeter

8 Aralık 2015 10:04

Artık sabrımız kalmadı. Bu iş Yusuf Hoca ile olmayacak. Ol-ma-ya-cak!

Üç ön libero ile sahaya çıkıp hayatında forvet arkası oynamamış adamı orada oynatmak nasıl bir mantıktır? Defans yol geçen hanı olmuş. Konyaspor maçında Osmanlıspor forveti gelse yürüye yürüye ”geç” diyecek halde defansımız. Hafta içi oynanan kupa maçında bile hangi ligde oynadığını bilmediğimiz rakip karşısında bocaladık.

Bu takıma devre arası sağ bek, sol bek, sağ açık, oyun kurucu ve  en az bir tane defans göbeği lazım.  Emrah, Sakıb, Rıdvan, Zeki ve Sezer bu takımın değil, bu ligin değil belki PTT 1. Lig’in oyuncuları. İyi niyetli olmaları bir şey ifade etmiyor, bu ligde iyi niyet düşünülmüyor. Profesyonelce yollar ayrılmalı.

Gelelim Yusuf Hocaya… Bu maça giderken ”Galip döneceğiz, taraftarımıza yapılan muameleye en güzel şekilde cevap vereceğiz, sürprizimiz var.” dedi. Ya Yusuf Hoca sen Galatasaray deplasmanına giderken ”Galip geleceğiz, gelmezsek istifa ederim.” demedin mi bize? Kaç maç geçti üzerinden? Ya en son kimi yendik biz Yusuf Hoca, sen hatırlıyor musun? Ligin en fazla gol yiyen üçüncü takımıyız. En fazla gol yiyen iki takımdan üç gol az yemişiz ve o iki takım son iki sırayı paylaşıyor. Biz niye onların yanında değiliz biliyor musun Yusuf Hoca? Yat kalk Eto’o’ya dua et sen. Seni bugüne getiren adam Eto’o. Yoksa çoktan gitmiştin.

Biz maç sonu istifa beklerken resmen bizimle dalga geçercesine açıklama yapıyorsun ”Bu maçı oynanmamış sayıyorum” diye. Bırakın Antalyaspor tarihini, futbol tarihinin yapılmış en skandal açıklamasıdır bu. Şaka mı yapıyorsun, sabır mı ölçüyorsun? Bizi elaleme rezil ettiğin yetmiyormuş gibi bir de böyle bir açıklama yapıyorsun. Antalyaspor gibi bir camianın hocasından böyle sansasyonel bir açıklama gelir mi? Bu ağırlığı taşıyamıyorsun belli ki ve artık istifa et. Kovulmak farklıdır, istifa etmek erdemdir bak Yusuf Hoca. Futbolculuğun iyiydi bak. Ama dünyada iyi futbolcu olup da iyi hoca olunacak gibi bir kural yok. Maradona örneği önümüzde yatıyor mesela. Haftaya Yusuf Hoca kalırsa kendisinden Eto’o’yu kaleye almak gibi değişik hamleler bekliyorum mesela. Ama haftayı görmek bir yana bu taraftarın onu bu takımın başında dakika görmeye tahammülü kalmadı artık. Sinirler gerildi.

Taraftar için söylenecek bir şey yok. Belki de 2000 kişi orada olacaktık ama sağ olsun yasakçı zihniyet bizi engelledi. Aslında gitsek ve rakibin taraftarı bizimle uğraşmasa hiç de bir şey olmazdı. Ama rakibin taraftarını muhatap almaya hiç gerek yok. Yaptıkları basın açıklamaları zaten ne kadar muhatap alınabilecekleri konusunda bazı fikirler vermiştir taraflı tarafsız herkese. Neyse bu maçın ikinci maçı da gün olacak gelecek nasıl olsa.