Yeni Stadyum Yeni Adımlar

6 Ekim 2015 09:44

Lige çok iyi bir başlangıç yaptık. Çaykur Rizespor yenilgisi bizleri ziyadesiyle üzdü. Sivasspor maçı ise kötü performans nedeniyle bana göre bir kayıptı. Zira lige bu denli iyi başlanabiliyorsa, istikrar da sürebilmeli demektir. Tabii her zaman galip gelinmez fakat yenilgilerin ciddi anlamda mantıklı olması durumunda.

Yusuf Hocanın takım için söylediklerini çok da takdir edemeyeceğim. Çünkü neden ligi sekizinci sırada bitiriyoruz? Bunun daha yükseği neden olamıyor? Takım sekizinci sırada olsun da gerisi önemli değil mi? Bu durumu açık ve net olarak “saçma” buluyorum. Ya da neden böyle olması gerektiğini tam anlayamıyorum mu demeliyim? Çok daha iyi yerlerde olmamamız için ben bir sebep göremiyorum.

Elinden geleni yaparsın, kafa patlatırsın, çalışır, çabalarsın. Ondan sonra “Şu sırada, şu yerde olmalıyız.” gibi demeçler verebilirsin. Daha ligi yarılamamışız, düzen tam oturtulmamış ama Antalyaspor’a giyeceği don biçilmiş! Herkes taş atsın, kolu açılsın arkadaş! Yok öyle bütün imkânları, olabiliteleri kullanmadan, oturulan yerden şu olur bu olur demeler! İstikrarı tutturun bakın neler olur neler. Çıkmadık candan ümit kesilmez, daha ne diyeyim!

Evet, ayrılık vakti geldi. Üç sezondur Antalyaspor’u ağırlayan Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’ndaki son maçımızı da oynadık, bitti. Artık veda zamanı. Yeni stat, yeni umutlar, yeni güzellikler… Stadın özellikleri harika! Çatısında yer alan güneş enerji panelleri, Türkiye’de enerji üreten ilk, spor kompleksleri bakımından ise dünyada en büyük olma özelliğine sahip. Antalya’ya da bu yakışırdı.

”Gittin mi büyük gideceksin! Ayrılık bile gurur duyacak seninle” demiş şair. Yeni stadyuma geçişimizin mükemmel başlangıçların temeli olmasını diliyorum. Büyük adımların atılmasını, büyük başlangıçların olmasını temenni ediyorum. “İnanın çocuklar, inanın! Güzel günler göreceğiz.”

Kırmızı beyazlı bir hafta dilerim herkese…