Yeni Sezon Yeni Umutlar

7 Ağustos 2014 03:12

Sevgili Antalyasporlular,

Üzücü bir sezonu geride bıraktık ve kendimizi yeniden alt liglerde bulduk. Sevdamızdan bir şey eksildi mi? Hayır, hatta daha çok seviyoruz artık Antalyaspor’umuzu.

Uzun zamandır Antalya’dan uzaktaydım, bugün ayağımın tozuyla geldim ve yeni stadımızın önünden geçtim. Bıraktığım zamanla arasında dağlar var. Daha inşaatına baktığımda heyecanlandığım statta, ilk maçımızı izlerken nasıl hissedeceğimi tahmin bile edemiyorum.

Gelelim bu seneye ve beklentilerimize… Engin Hoca çok iddialı açıklamalarda bulunuyor. Takımına güveniyor olabilir ama ben beklentileri, özellikle yeni düşmüş problemli bir takım olarak fazla yüksek olarak görüyorum. Ama hedefimiz eğer vakit kaybetmeden bu cadı kazanından kurtulmaksa belki de en doğrusunu yapıyordur.

Cadı kazanı demişken kafadan yaptıkları transferler ve ellerindeki kadroyu korumaları açısından Kayserispor, Osmanlıspor, Şanlıurfaspor öne çıkıyor. Bu takımlar şampiyonluk yolunda Antalyaspor’umuzun en önemli rakipleri olacaklardır.

Yapılan transferler bu ligi bilmeleri açısından iyi olarak görünse de seneye olası süper lige çıkışımızda yararlanabileceğimiz isimler olarak görünmüyorlar maalesef. Hem yaş faktörü hem de kariyerlerinde belli bir dönem başarılı olmuş, şu anda düşüşte olan oyuncuları toplayarak onlardan yeniden eski günlerine dönmelerini bekliyor yönetim ve hâliyle biz taraftarlar. Umarım onlar da onlara verilen şansı değerlendirirler ve Antalya gibi güzel bir şehirde yaşamanın hakkını verirler.

Benim için en önemli transfer, sene başından beri takımın kilitli isimlerinin mevcut kadroda tutulabilmesiydi. Özellikle Diarra, Boum, Mehmet Sedef’in bu takımda kalacak olmalarının yararını ilerleyen haftalarda hep beraber göreceğiz.

Şimdilik daha fazla söylenebilecek birşey yok. Haftalar geçtikçe yazılarımız şekillenecek ve siz değerli Antalyasporlu okuyucularımızla bunları paylaşacağız.

Sevgiyle, Antalyaspor’la kalın…

Evren İlkdoğan