Yeni Her Zaman İyidir

6 Ekim 2015 09:42

Akdeniz Üniversitesi Stadyumu, nam-ı diğer “Uğursuz Stadyum”.

Atatürk Stadyumu’nu anlamsız biçimde terk ettikten sonra stadyumsuzluğun ne demek olduğunu gayet iyi anladı Antalyaspor taraftarı.

Önce Mardan yolları; dağın taşın ovanın ortasına dikilmiş bir stadyum, şehirden kırk kilometre uzak, gidip gelmek bir ölüm, yollar dar derken sıkıntının büyüğünü çekti cefakâr taraftar. Sonra şehir merkezinde üniversitenin içerisinde bir stadyum dediler, “Tamam” dedik. Herkes olumlu baktı, güzel olur dendi. Ta ki gidilene kadar. Üniversite dışına park edilen araçlar, taraftarın yağmurda soğukta bir bir buçuk kilometre yürüyerek stadyuma gelmesi, bunlar da yetmemiş gibi tribünlerin sahaya uzaklığı… Bir keresinde kale arkasında maç izlerken Aissati oyuna girmiş, altmış dakika oynamış ve çıkmış, haberim yok. O derece uzaklıkta ve kalitesiz bir yapı… Ayrıca stadyum ışıklarının insanın gözüne direk vurması ve bunun yanı sıra saymakla bitmeyecek bir uğursuzluk… Antalyaspor’un kuruluşundan beri ilk defa bu kadar sessiz sedasız küme düştüğü stadyum… Neyse ki Kasımpaşa maçı sondu bu stadyumda. Umarım bir daha dönmeyiz.

Yeni her zaman iyidir. Beşiktaş maçına büyük bir aksilik olmaz ise yeni stadyumumuzda çıkacağız. Yeni bir heyecan, yeni bir kadro, yedi haftada alınan on bir puan ve ileriye umutla bakış… Takımın kalitesi ve hırsı, gerçekten futbol oynamaya çalışan bir takım görüntüsü vermesi gibi faktörler, geleceğe heyecanla bakmama neden oluyor. Umarım her şey yeni stadyumda güzel gider ve hep yukarıya odaklanırız. Bir daha o kötü günleri, o küme düşme sıkıntısını yaşamaz, çıkmak için delice uğraş vermeyiz.

Kasımpaşa maçına gelirsek, alınan bir puanı olumlu buluyorum. Bir takım sahasında kazanamasa da kaybetmeyecek. Zaten Kasımpaşa bu ligin kadro bakımından en iyi kulüplerinden birisi. Aldığı puanı da göz önünde bulundurursak diri bir takıma karşı sahamızda yenilmemek bence olumlu bir şey.

Yusuf Hocanın atılmasına gelirsek, tecrübesizlik diyebiliriz. Gerek yok böyle şeylere. Ne kadar sinirlenirse sinirlensin takımına zarar vermemesi lazım. Böyle hareketler takıma zarar verir, dikkat etmesi gerekiyor düşüncesindeyim.

Yusuf Hoca, kadroda arayış içerisindeydi. Bu maça üç defansif orta saha ile maça çıkmasını şahsen ben olumlu karşıladım. Makoun, Kadir ve Zeki üçlüsü rakibe çok az pozisyon vermemizi sağladı. Ama orta sahada yaratıcı oyuncunun eksikliği hem Eto’o’nun yalnız kalmasına sebep oldu hem de pozisyon üretmemizi engelledi. Böyle olunca da maç golsüz beraberlikle sonuçlandı. Kötü değil fakat her zaman böyle oynanmamalı, gerektiği zaman da risk almayı bilmeli.

Kalbi biraz olsun Antalyaspor için çarpanlara…