Ya Herro Ya Merro

25 Ağustos 2015 10:33

Geçen hafta aldığımız galibiyetin bir anlamı olması için, Gençlerbirliği takımını yenmemiz gerekiyordu. Hafta içi Antalya şehiri kenetlenmiş, Passolig sayısı patlama yapmıştı.

Sahaya çıkan takıma baktığımda inanın müthiş şaşırdım açıkçası. Orta alanımızda üç önlibero karakterli oyuncu ile çıktık sahaya. Normal düzenimiz malum, 4-2-3-1 düzeni. İleri uç, sağ kanat Emrah, sol kanat Lazo ve forvette Eto’o… Yani kazanmamız gereken bir maça savunma ağırlıklı çıktık ki bu takımı savunma endeksli düşünmeye teşvik eder. Nitekim takım ilk yarı boyunca oyunu sahamızda kabul etti. Ofansif oyun kurucu yoktu, yani Erman’ın oynadığı mevkiide oyuncumuz yoktu. Enteresan bir dizilişti açıkçası. Hal böyle olunca rakip atak oynadı ve böyle anlarda hatayı illaki yaparsınız. Lokman’ın iyi niyetinden asla şüphem yok. Sezon başı yazımda da değinmiştim, ”Geçen sezonki takımdan iki kişi bile 11 oynayamaz bu sezon” diye. Haklı çıkıyorum maalesef.

Yukarıdaki paragraf tamamen Yusuf Hocanın yanlışı ile ilgili bir paragraftı. Gelelim Yusuf Hocanın doğrusuna… Baktı ki maç gidiyor ”Ya herro ya merro” dedi. Oyuncu değişiklikleri müthiş yerindeydi. Çok iyi hamleler yaptı ve takıma çok iyi yansıdı bu durum. Nitekim maç sonu skor tabelasında da görüldü bu durum. Bazen demek gerekiyor ya herro ya merro diye.

Aslında maç uyku modunda gidiyordu. Ta ki Eto’o rakip kalecinin bir pozisyonda ağır davranmasına patlayana dek. Hakem bey Eto’o’ya tepki gösterince tribünden müthiş bir uğultu çıktı ve Eto’o’ya sahip çıkıldı. Bu tribün desteği olarak devam etti ve takım ateşlendi resmen.

Attığımız ikinci golden önce Kvesic’in rakibine bir faulü var. Hakem görmedi. Bence sonuca etki etmedi bu. Zira takım illaki ikinci golü bulacaktı, kafaya koymuştuk yani.

Önümüzde Fenerbahçe deplasmanı var. Üç puan ile dönmememiz için hiçbir sebep yok bence. Neden olmasın?

Tribün olarak etkili sıcak hava sonucunda bazen dursak da desteğimizi hiç kesmedik. Hergün biraz daha fazlalaşıyoruz, zira şehir Antalyaspor’un arkasında durmaya başladı. Yani demem o ki;

Bir şehir diriliyor!