Ya Eto’o Olsaydı

17 Mayıs 2016 07:13

Türk futbolu tarihi gecelerinden birisini yaşadı geçtiğimiz cuma akşamı. Filmin başrolünde Antalyaspor vardı …

Türk futbolu tarihi gecelerinden birisini yaşadı geçtiğimiz cuma akşamı. Filmin başrolünde Antalyaspor vardı. Müthiş bir maç sonunda Trabzonspor’a tarihinin en farklı yenilgisini yaşattık. Rekor sadece bu değildi. Sezonun en farklı galibiyeti, bizim açımızdan ise tarihimizin en farklı galibiyeti oldu. İnsan sormadan edemiyor ya Eto’o olsaydı ne olacaktı?

Bakmayın Trabzonspor genç ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıktı diyenlere siz. Aynı kadro ile geçen hafta Rize’ye gol olup yağarken ayakta alkışlanıyordu Trabzonspor. İşin aslı şu; Morais, Trabzonspor’u gerçekten müthiş çözmüştü. Oyun taktiğini, oyuncuların dağılımını, varyasyonları da oyunculara güzel aktarmıştı. Geriye sadece oyuncuların çıkıp çalıştıkları dersin sınavını vermesi kalmıştı ki gerçekten muazzam bir sınav oldu. Aslına bakarsanız çok daha fazla gol atabilirdik lakin olmadı. Cömertçe bol bol pozisyon harcadık. Ben eminim Eto’o olsun ya da olmasın yakaladıklarımızın çeyreğini atabilseydik Türk futbol tarihinin en farklı sonucu rekorunu elimize alırdık.

Maçın kırılma anı biz 2-0 öndeyken oldu. Trabzonspor tam üç defa şans yakaladı. Bir tanesini Yusuf değerlendiremedi, daha doğrusu Fornezzi çıkardı. Diğerini Cardozo dağlara taşlara vurdu. Son pozisyonda ise bana göre penaltı vardı. Top Inkoom’un eline çarptı. Aslına bakarsanız Inkoom’un dizine çarpıyor top. Inkoom topa ayağı ile müdahale etmek istiyor ve müdahale de ediyor ama top ayağından sekip geriye, ısrarla çektiği koluna da dokunuyor. Bence penaltıydı, zira aynı pozisyon Trabzon defans oyuncusuna da olsa penaltı derdik sanırım.

Sezonun evimizdeki son maçını müthiş bir skor ile tamamladık. Yani kapanış harika oldu. Bu sezon evimizdeki performansımız gerçekten harikaydı. Ligin devlerini resmen ezim ezim ezdik. Galatasaray ve Fenerbahçe’ye dörder gol, Bursaspor’a üç gol, Trabzonspor’a yedi gol attık. Beşiktaş’a 1-5 yenildik ama aldatmasın. Herkes biliyor o maçta 1-2 mağlup durumda iken Eto’o’nun ceza alanı içerisinde düşürülmesi ve ardından verilmesi gereken kırmızı kartın verilmediğini. O maçı kesinlikle çevirecektik. Bugün o maç ligin şampiyonluğunu direk etkiliyor vaziyette ama şampiyonluk yarışında biz yoksak umurumuzda da olmaz.

Taraftar olarak geçen maçlara göre azdık diyebilirim ama gelmeyenler inanılmaz şeyler kaçırdığını biliyorlar maalesef. Antalyaspor onlara da güzel bir ders verdi ve ”Her maça gelin” dedi. Umarım gelecek sezon evimizdeki taraftar desteğimiz daha da artacak. Ben her sezon daha da büyüyeceğimizi düşünüyorum. Zira bu takım gerçekten hak ediyor bazı şeyler. Sahip çıkalım yeter.