Vurur Yüze İfadesi Geri DöndüK Bitanesi

20 Ekim 2015 09:35

Lamine Diarra!

Kara Yılan. Fener’in Kadıköy’de yenilmezlik serisine son verdiğimiz maçta attığı o iki golle hatırlar İstanbul sevdalıları. Bizler de attığı enfes golleri ve takım düştüğü zaman Antalya’nın çocuğu dediğimiz adamlar bile kaçarken bizi bırakıp gitmeyen adam gibi adam olarak hatırlarız. Taraftarların sevgisini kazanmış, bu sezon maç kadrosuna alınmayarak çok tepki gösterilmiş futbolcumuzdur. Düştüğümüz sezon verilen o kadar iyi teklife rağmen bizi bırakıp gitmemiştir. Bu kulüp için kendisinden ödün vermiş bir futbolcuya karşı vefa borcumuz olduğuna inanıyordum ve gönderilmesini istemiyordum.

Önceleri maç kadrosuna alınmayan Diarra tekrardan forma şansı buldu. İki haftadır Diarra’yı görüyoruz. Hem de oynamaya gayet istekli bir Diarra görüyoruz. Makoun, Eto’o ve Diarra daha güzel işler yapar diye düşünüyorum. Diarra Süper Lig için uygun değil gönderilsin diyenler de bu adamın neler yaptığını dönüp bir izlesinler isterim. Belki formdan düşmüş olabilir, belki daha tam hazır olmayabilir ama Lamine Diarra gibi değerli bir futbolcunun yetenekleri hemen bir çırpıda yok sayılmamalı. İzleyin sadece, izleyelim sadece… Diarra’mıza olan vefa borcunu unutmayalım diye bu hafta Diarra ile başlamak istedim.

Bursaspor deplasmanı ile devam edelim. Öncelikle takımımızı deplasman da yalnız bırakmayan, gecesini gündüzüne katarak deplasmana gitmiş tüm renktaşlarımıza selam olsun. Sizler iyi ki varsınız. Deplasman maçları zor olur. Takımımızın üç puanla dönmesinde sizin de payınız var 12. adamlar.

Hepimizin bildiği üzere Yusuf Hoca 7 maçlık bir ceza aldı ve takımımızı sahada izleyemiyor. Ama bizim bir şansımız var. Yusuf Hocanın sahada ki yokluğunu aratmayan Eto’o…

Bursaspor’un bu sene yeni baştan kurulmuş olması ve kadronun daha oturamamış olmasının avantajını yaşadık açıkçası. Zaten bizim takım kadrosu PlayOff şampiyonluğu yaşamış bir kadronun kalanlarıydı. Yeni gelen oyuncularımız zaten takıma çok çabuk adapte oldu. Sorunsuz bir takım birliği ile milli takım arasında çalışılan dersler sonucu bu hafta bu maçı kazandık.

İlk yarı 6. dakika ve 39. dakika da kaçırılan gol poziyonları dışında, 41. dakika da kırmızı kart gören Jorquera takımını Antalyaspor karşısında 10 kişi bıraktı. 56. dakikada Eto’o’nun sevdiği pozisyonla ilk golümüzü attık. 90+3’te geçtiğimiz haftalarda benim de eleştirdiğim Emrah sonunda kaçırdığı gollere bir yenisini eklemeyip Antalyaspor’umuzun ikinci golünü atmış oldu. Kalecimiz için yorum yapmaktan kaçınmak istiyorum. İlk haftadan nazarım değmesin. Ama güven veriyor kalede olması. Haftaya Beşiktaş maçını sabırsızlıkla bekliyorum. Önceki yazımda da belirttiğim gibi “Artık sürgünler yok. Yeni evimize kavuşuyoruz.” Yeri gelmişken! Karaborsa bilet satmaya çalışanları ihbar ediniz efendim. O stat bizim hakkımız. Sadece İstanbul takımı geldiği için gelecek olanlara fırsat vermeyiniz!

Bu arada Eto’o gol attıkça, takımı sahiplendikçe sadece sevinen bir ben miyim? Hazımsızlık yapanlar varsa hâlâ bekliyoruz soda ısmarlamaya.

Başlıkta da dediğim gibi:

“Vurur yüze ifadesi geri döndük bir tanesi”