Uçan Kuşa

10 Nisan 2023 12:00

Ulaş Kalkan yazdı…

Bu hafta maalesef şehirde hiç de malum takımla oynayacağımızın yarattığı elektrik, oluşturduğu ortam gibi unsurlar daha öncelerde olduğu gibi olmadı. Bunun da pek tabii birden fazla sebebi var. Öncelikle Federasyon;

Bu maça Antalyalılar gelmesin” gibi kararların geçmişte alındığını da gördük, gittiğimiz maça 2. yarıdan önce stada alınmadığımız da oldu… Bu sefer de maç gününü cuma seçerek Antalyaspor taraftarının orada olmasını istemeyen tutumlarına devam ettiler. Oysa malum takım taraftarı buraya gelebilsin diye yolları gül suyuyla yıkamaları eksik kalıyor bir tek…. Federasyonun, malum ilin güvenlik kurullarının baskılarına ve zora sokmalarına rağmen bu maçta kendi evindeki maçta takımlarını yalnız bırakan malum şehrin tribünlerini nitelik olarak bastıran cefakar renktaşlarımı tebrik ederim.

İkincil sebep ise henüz artçı şokları devam eden bir garip “devir teslim” süreci ve süreç öncesi kulaktan kulağa konuşulan devir teslimden sonra ise daha yüksek sesle dile getirilen kulübün mali durumu.

Çok eski tarihli değil, 2021 yılının Aralık ayında gerçekleşen Mali Genel Kurulda kürsüden “Hedefimiz az borç, çok başarı” diyen eski Antalyaspor A.Ş. Başkanı Aziz Çetin’in döneminin ne yazık ki bu söylemiyle taban tabana zıt olduğu yönünde iddialar gerek basında sıkça yer bulurken gerekse de taraftar arasında üzerine en çok konuşulan konulardan birisi.

Yine Şubat 2022’de Aziz Çetin bir röportajda tam olarak şunları söylemişti: “Mali tabloya hemen hakim olamıyorsunuz. Bize söylenen rakamlara karşın biz çok daha fazla borç ödedik. Belki bize devredilirken de böyle bir tablo olduğunu bilmiyorlardı. Ama biz yönetimi bıraktığımızda böyle olmayacak. Kulübün net borcunu tüm şeffaflığıyla ortaya koyacağız.” O günlerden bugünlere neyin değiştiğini pek bilemesek de söylentiler kulübün devir teslim sürecinde yeni başkan Sabri Gülel’e ifade edilen borç miktarından birkaç kat fazla bir borca sahip olduğu, oyuncuların aylardır maaşlarını alamadıkları ve hatta personelin bile düzenli şekilde maaş alamadıkları bu hafta içinde yüksek sesle dile getirilen iddialar oldu. Başkan Sabri Gülel’in kulübün elektriklerinin kesildiği ve uçan kuşa borcu olduğu yönündeki açıklamaları ise ne yazık ki iddiaları doğrular nitelikte.

Antalyaspor’da her yeni gelen yönetimin kulübümüzün içinde bulunduğu maddi durum hakkında görevi devralır almaz “bize böyle söylenmedi, borç söylenenden çok daha fazla, biz böyle yapmayacağız” diye göreve başlaması ve bir sonraki yönetimin de benzer açıklamalar yapması süreci o kadar tanıdık ve sıradan hale geldi ki kulübümüzün gerçekten içinde bulunduğu maddi çıkmazı kimsenin konuşmaya dili gitmiyor maalesef.

Nasıl bir çözüm bulunabilir bilmiyorum, bir iki çözüm fikri ile de başa çıkılabilecek bir borç yükü olduğunu sanmıyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

ETİKETLER: ,