Deplasman Fobisi Sürüyor

20 Nisan 2023 12:00

Ulaş Kalkan yazdı…

İstanbulspor karşısında hafta sonu oynadığımız maçtan kalır bir performans sergilemedik. Rakibin topla oynamasının iki katından daha fazla topla oynayan, toplam 17 şut deneyen, sahaya hükmeden bir Antalyaspor vardı sahada. İstanbulspor’un orta üçlüsünün her birinin birer golü ve bir de yanlarında olan şanslarıyla bu maçtan bir puan kopardılar. Toplam yalnızca 192 isabetli pas yaparak üç gol bulmalarını şanstan daha iyi açıklayabileceğim bir kelime bulamıyorum.

Rakibimiz İstanbulspor sadece bir konuda açık ara çok iyiydi; sarı kartlar. Rakibimiz 90 dakikayı tam 7 sarı kart görerek tamamlamışken son düdükten sonra hakeme itiraz eden Simon Deli’nin de sarı kart görmesiyle günü 8 sarı kartla tamamlamış oldular. En son ne zaman karşımızdaki bir rakibin bu kadar fazla sarı kart gördüğünü hatırlayamıyorum. Nitekim yaptıkları fauller başlarına bela oldu. Maç boyu kale önünde çok fazla efektif olamayan takımımız bulduğu üç golün ikisini duran toplardan elde etti. Fernando ve Haji Wright’ın bu takımdaki kilit oyuncular olduklarını, sahaya çıkmalarının bile belli bir üstünlük sağladığını da bu maçta yeniden görmüş olduk.

Takımımızın deplasmandaki galibiyetsiz serisi ise bu maçla 9 maça çıkmış oldu. En son 2022’nin ekim ayında Sivasspor deplasmanından galibiyetle dönen takımımız bu süreçte bazı müsabakalarda gerçekten çok kötü oynarken bazılarında ise bu maçta olduğu gibi şanssızlıklar ve bireysel hatalar yakamızı bırakmadı. Onur Ergün’ün İstanbulspor adına bulduğu golü görmemiş olanlar bir izlerlerse neden bahsettiğimi daha iyi anlayacaklardır.

Galip gelebilmiş olsaydık 9. sıraya doğru daha ümitli olacaktık fakat bu sıkışık fikstürde deplasmanda 1 puan da gayet kabul edilebilir geliyor bana.

24 Nisan Pazartesi günü ligde son deplasman galibiyetimizi aldığımız Sivasspor’a karşı takımımızın evimizde rahat bir galibiyet alarak bizleri mutlu edeceğine inanıyorum.

İyi haftalar dilerim.