Çok Önemli Üç Puan

1 Mayıs 2023 10:30

Ulaş Kalkan yazdı…

Artık ligde son düzlüğe girerken bende olmasa da çevremdeki birçok renktaşımın içinde oluşan Acaba düşer miyiz? korkusuna karşı gerçekten çok önemli bir 3 puan aldık. Özellikle de böyle bir rakibe karşı…

Maçtan önce birçok renktaşımın 1 puan verilse kabul edip takımın çıkmasını istemeyeceği zorlukta bir rakipti Fatih Karagümrük. Ligde oynadığı son 15 maçta yalnızca 1 mağlubiyet almış, bu sezon yirmişer golü bulunan iki oyuncusu olan, sistemi oturmuş ve çok yüksek futbol aklına sahip hocasıyla gerçekten zorlu bir müsabaka bizleri bekliyordu. Nitekim maçın başında da baskılı başlayan taraf Fatih Karagümrük’tü.

Antalyaspor tam bir deplasman takımının oynaması gerektiği gibi oynadı. Topu rakibe veren, pozisyonunu kaybetmeyen, rakibi daha özgür bırakıp kale alanını savunmaya odaklı bir oyun anlayışıyla sahadaydı. Bu anlayışın da geri dönüşü çok kritik bir 3 puan şeklinde oldu. Ömer ve Veysel ikilisi çok uzun bir süre sonra ilk kez bu kadar derli toplu oynadı. Bu da rakibin maç boyu neredeyse hiç tehlike yaratamamasını sağladı. Topu istedikleri kadar ayaklarında tutmuş olsalar bile kompakt savunmayı açabilecek bir anahtar bulamadılar.

Doğukan geri döndüğü günden beri burada da birçok kez söylediğim gibi, oralarda üzerine çok fazla şey koymuş. Nuri Şahin’in kanatlardan topu içeri daha hızlı aktararak özellikle kontrataklarda Haji Wright’ı topla daha çabuk buluşturmak için olduğunu düşündüğüm yer değişimi sonrası Doğukan bu maça sağ kanatta başladı. Oynadığı mevkinin çok da fark etmeyeceği bir duran top karambolünde golü bulmuş olsa da oyunda kaldığı 70 dakikada çok fazla şey verdi. Tekrar hoş geldin Doğukan.

En son 2022’nin Ekim ayında Sivas’ta deplasman galibiyeti alan takımımız, içerde kaybedilen Sivas maçının da özrünü diler gibi, dokuz maç aradan sonra deplasman galibiyetiyle çok önemli bir 3 puanı alarak bu sezon için oluşabilecek bütün endişelere nokta koydu. Tebrikler Antalyasporum.