Böyleyse Zor

5 Şubat 2024 09:00

Ulaş Kalkan yazdı…

Mağlubiyetler sonrası yazı yazmak çok zor, hele ki istatistiklere baktığında hiç böyle bir skoru hak etmediğin maçlardan sonra… Fakat bu tarz maçlar eksikleri görmek açısından da iyi oluyor diye düşünüyorum.

Maçı izleyen birisi Antalyaspor’un rahatlıkla bir stoper ihtiyacı olduğunu söyleyebilir. Özellikle rakipteki stoper performansını görenin canı çeker zaten. Tabi transfere yönelik eksiklerin yanında sahaya yansıyan bir hamle yapma eksikliği de vardı, sanırım Bytyqi bu takımın hocası olsa kendisini 84 dakika sahada tutmazdı. Hele bir de saha dışı eksikler, yanlışlar hatta belki de ihanetler denilecek noktada olaylar var ki, onları konuşacağız bu sefer.

Antalyaspor Kulübü çok uzun süredir yönetimsel sorunlar yaşıyor. Bu sorunların başında da zaten Ocak 2021’de Ali Şafak Öztürk’ün ayrılığından beri sürekli değişen yönetim kurulu başkanlığı ve beraberinde bir kısmı da başkanla birlikte değişen yönetim kurulu üyeleri var. Antalyaspor’a aidiyetlerini sorgulatacak birçok sorun da bu değişikliklerle beraber geliyor zaten. Öyle ki Antalyaspor’un stadında Antalyaspor’un mağlubiyetine ANTALYASPOR A.Ş. YÖNETİM yazan locada sevinilebiliyor, Antalyaspor’un gerçek sahibi olan taraftara nazire yaparcasına sarı lacivert atkılarla kutlama yapılabiliyor. Böyle bir şeyin ne izahı mümkün ne de kabulü, buna sebep olan kim ise Antalyaspor’a milyonlar dökse dahi bir faydası olacağına inanmıyorum.

Bir diğer yandan tünelde, oyuncularla seremoniye çıkacak çocuklardan birinin üzerindeki Antalyaspor forması içine Fenerbahçe forması giydirildiği, maç önünde oyunculara o formayı imzalattığı görüntüler de sosyal medyada karşıma çıktı. Bizi bu hallere düşürenlere, kendi evinde Antalyaspor taraftarını azınlık durumuna getirenlere diyecek çok söz var da, gereği yok. Ben bir Antalyasporlu olarak, bu şehrin bir evladı olarak geldikleri günden beri sürekli olarak Antalyaspor’a zarar verdiğini hissettiğim bu yönetime güvenmiyorum. Bu yönetim bu kulübe değil, bu kulübün adından, imkanından, varlığından faydalanmak isteyenlere hizmet ediyormuş gibi görünüyor. Ben bu maçta bu taraftara yaşatılanın altında art niyet arıyorum. Tribüne gelen bazı kendini bilmezler her zaman oluyordu ama bu derece organize, nereden tutsan elinde kalacak bir ortamın oluştuğuna bugüne dek hiç şahit olmadım. O da size nasipmiş, tebrik ederim.

Bu şartlar altında maç oynamak takıma, maç izlemek taraftara, maçı yazmak yazara zor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.