Bir Planın Var mı Hocam?

8 Mart 2023 12:00

Ulaş Kalkan yazdı…

Bu haftaki oyun ve skor ile takımımızın olabilecek en üst düzey hedefinin güç bela kümede kalmak olduğu gerçeği suratımıza tokat gibi çarptı.

Nuri Şahin… İlk günden beri sonsuz bir destek, hatayı hep ondan uzakta aramak, bir planı olduğuna inanmak ile geldi de geçiyor neredeyse 2 tam sezon. Peki elde ne var? 34 yaş ortalamalı stoper rotasyonu –devre arası yapılan takviyeler henüz fayda göstermeyeceğine inanıyor olacak ki sezon başından beri SOS veren bu stoper tandemine hoca müdahale etmeyi uygun görmemiş-, erteleme maçında müthiş performans gösteren Ataberk’e duyulmayan güven, hala Sinan denilen futbolcu müsvettesinden “kurtarıcı” gibi medet ummak, maça Mehmedi ile başlamak… Nereden tutsanız elde kalacak bir ezber, bir inat, bir plansızlık görünüyor buradan bakınca. Yalnızca Kasımpaşa maçı özelinde değil sezon genelinde böyle bir portre çiziyor Nuri Şahin. Asla doğrularından, “kendi adamları“ndan vazgeçmeyen; kimisinin de ağzıyla kuş tutsa komik sebeplerle yanına kırmızı işaretler konulmuş olmasından olsa gerek formayı bir türlü zorunlu kalınmadıkça alamaması gibi durumlar Nuri Şahin’i sorgulamaya başlamama sebep oluyor.

Sonuçlar üzerinden futbolu okumayı bırakalı epey zaman oldu. Aksiyonlar ve tutumlar ile yaklaşmak istiyorum konuya. Nuri Hoca kendisini 16 yaşında sahaya atanları, formayı hak eden kimse ona vermek gerektiği bilincini, form düzeyi berbat olan oyuncunun  senin kurtarıcın olamayacağı gibi birçok açık gerçeği ya unutmuş ya da görmek istemiyor. Bir futbol izleyicisi olarak bu durum beni çok rahatsız ediyor. “Bizim göremediğimiz neyi görüyor?” sorusunu sormuyorum artık, çünkü gözden kaçsa 1 kere kaçar 2 kere kaçar… Bu Sinan bu sezon 15 lig maçına çıkmış, Mehmedi ise 12. Onlar hakkında fikir sahibi olmak için daha uzun zamana mı ihtiyaç var bilmiyorum. Belki yönetime bir mesajdır diyeceğim ama Nuri Hocam, senin mesaj verecek bir konumun yok. Hepimizi kahreden deprem sebebiyle iki takımın küme düşeceği sezonda lig sonuncusuyla arandaki puan farkı gittikçe erirken, oynadığın son 11 maçın sadece 2’sini kazanmışken kusura bakma hocam ama senin mesaj verecek bir durumun yok.

Bize her hafta başka bir rezillik göstermeye de artık müsaadeniz yok. Yok’lar bu kadar çoğalmışken artık masaya yumruk vurup radikal bir tavra artık ihtiyaç var çünkü artık durumun şakası, yardımcınızın dediği gibi yediğimiz gollerin de komik bir tarafı yok.