Üç Puan Dinamikleri

22 Mart 2016 09:27

Beşiktaş yenilgisini pek takmamak lazım çünkü bizim işimiz alt sıralarla neredeysen oraya odaklanacaksın ki kendini başarılı sayasın …

Her ne kadar Antalyaspor son zamanlarda sahasında güzel galibiyetler alsa da Ptt 1. Ligden yeni çıkan bir takım olduğunu unutmamak gerek. Sayısız transfer, iki teknik direktör değişimi ve çok fazla taktik varyasyon uyarlamasına maruz kaldı takım. Bunların nedeniyle maç sırasında ara ara dağınıkların göze çarpması gayet normal.

Özellikle Antalya dışında gördüğümüz umursamaz, üretmekten yoksun futbol… Morais’in gelişi ve takıma teknik taktik disiplin boyutunda zaman geçtikçe dokunuşlarını hissettirdiği açık ve net görünmekte. Takım daha derli toplu, ne yaptığını bilen, çok fazla pozisyon vermeyen bir ekip halinde. Ayrıca da saha içerisinde taktik teknik ve inanılmaz seviyede motivasyon kaynağınız Eto’o gibi bir oyuncu da varsa işler biraz daha kolaylaşıyor.

Bir diğer açıdan bakıldığında ligin bitimine son 8-9 hafta kala özellikle şampiyonluğa oynayan takımların iç saha maçları çok ateşli ve istekli geçer. Eğer siz diri bir takımsanız ve uzun süredir beraber oynayan takımınız varsa, ayrıca baskıyla mücadele edebiliyorsanız, o zaman biraz da olsa şansınız olabilir ama bu şans bana göre %30-40 civarlarındadır. Buna düşme potasından uzak olmak da eklendiği zaman yüzde biraz daha düşer ve kaybetmek daha yakın gelir. Çünkü size bu maçın telafisi gelecek ama rakip için telafi olanağı olmayacaktır.

Böyle maçlarda galibiyete sürpriz, beraberliğe iyi sonuç olarak bakmak lazım. Bana göre yenilgiyi de pek takmamak lazım çünkü bizim işimiz alt sıralarla neredeysen oraya odaklanacaksın ki kendini başarılı sayasın. Tabii bunları derken mücadele etmesin, futbol oynamasın demiyorum tabii ki.. Gereken mücadeleyi, oyun disiplinini, belki galibiyeti getirecek son paslar güzel olsa galibiyeti bile alabilecek kalitede bir futbol oynadı Antalyaspor Beşiktaş karşısında. Ama olmadı. Takılı kalmamak, önümüze bakmak lazım. Zaten ligin bitimine 8 hafta kalan iki galibiyet bizi gelecek sezon için hazırlığa götürür. En üstte olmak her zaman yarışın içinde olmalı, bunu oldurmalıyız daha sonra gelenler ekstra olmalı. Herkes Euro Cupa katılmak ister fakat futbolda bu işler iyi bir yapılanma, sabır ve disiplinle olur. Umarım bu güzel Antalya taraftarı da güzel günleri görecektir.

Kalbinizden Antalyaspor sevgisi eksik olmasın…