Türbülansa Girdik

19 Ocak 2016 10:25

Eto’o takıma hocalık mı yapsın? Gol mü atsın? Tribünleri desteğe mi çağırsın? Hangi birini yapsın …

Sezon başı Eto’o ile büyük bir rüyaya dalmıştık. Sonra teknik direktörün gidişi, Eto’o’nun hocalık yapması derken ikinci devre hop uyandık. Rüyamız kısa sürdü.

Eto’o’nun hocalık yapabileceğine inanıyordum ama çok zorlarsak kendisine de zararı olacağını yazmıştım. Artık yeni gelen hocanın takımdaki kontrolü tamamen ele alması ve Eto’o’nun futbol kariyerine odaklanması gerekiyor.

Aslında rüya da değildi Eto’o ile ümitlenmemiz, hayaller kurmamız normaldi. Sonuçta dünyaca ünlü yıldız daha ellinci yılını yeni kutlayacak bir Anadolu takımına geldi. Eto’o tek başına ne kadar takımı sahipleniyorsa, ne kadar takımı motive etmeye, ayakta tutmaya çalışıyorsa takım da Eto’o’ya olan güveniyle sanırım her şeyi Eto’o’ya bırakmış görünüyor. Bu adam size hocalık mı yapsın? Gol mü atsın? Tribünleri desteğe mi çağırsın? Hangi birini yapsın?

Maçın üzerine kısa bir yorum yapacağım. Erken yediğimiz gole Mbilla ile cevap verip durumu 1-1 yaptık. Derken kaçan pozisyonlar da bir o kadar üzdü. 52. dakikada yediğimiz gol ile maçın sonucu belli oldu. Samuel Eto’o’nun tüm çabalarına rağmen 2-1 yenildik. Bu mağlubiyet ile 12. sırada kaldık. Çıktığımız son altı resmi maçta üç mağlubiyet, iki beraberlik ve bir galibiyet alabildik.

Teknik direktörümüzün takıma, takımın teknik direktörümüze alışması için birazcık daha zaman gerekli. Biz hangi hocalara, hangi hatalara katlanmadık ki adamı daha ilk haftalarda acımasızca eleştirebiliyoruz? İstikrar sağlanırsa daha güzel işler yapılacaktır. Küme düşüyoruz diye felaket tellallığı yapmayalım. Kötü günler de yaşasak takıma ve hocaya güvenimizi kaybetmeyip desteğimize devam etmeliyiz. Bir yönden de ortada bir teknik hata var; oyuncuların mevkilerini değiştirmek. Sen yılların orta saha oyuncusundan stoper yapmaya çalışırsan o oyuncu senin elinde patlar. Umarım bu yanlışlardan kısa zamanda dönülür.

Ve gelelim maç günü ve saatine. Maçın pazar günü olması bir avantajdı. Öğleden sonra olması ise dezavantaj. Bir de bu dezavantajın üstüne yağmur ve fırtına dezavantajı yüklendi. Buna rağmen gene de taraftarların desteği takıma tamdı. Fırtınalar kopsa da sana gelinecek sevgili.

Kırmızı beyaz aşkla kalınız, haftanız güzel geçsin.