Transfer Yapsanıza

26 Ocak 2016 10:26

Gidişat felaket, fikstür bir o kadar zor. Önümüzdeki dönemde ne yapmalı? Cevabını bilen çok, uygulayan yok …

Sevgili Antalyasporlular,

Artık aynı şekilde yazılara başlamaktan sıkıldım ama Antalyaspor rezil futbolundan ve puan kaybetmeye devam etmekten sıkılmadı maalesef. Ligin ilk iki haftası hedefler açısından çok önemliydi. Buradan alınacak dört puanla Türkiye Kupasına konsantre olabilirdik.

Şu anda ise bir girdabın içine girmemize ramak kaldı. Hafta içi olması gerektiğinden çok daha fazla hareketli geçen bir transfer döneminin ardından Gençlerbirliği karşısına çıktık. Umduk ki takım arkasında taraftar gücüyle bir şeyler yapar, yeni transferler takıma katkı koyar. Ama oynanan şeyi gördükten sonra karamsarlığım bir tık daha arttı.
Sahada hiç mücadele etmeyen, 90 dakika bitsin de Antalya’ya geri dönelim diyen, pozisyona giremeyen, adamını kaçıran, defansta nerede duracağını bilmeyen bir Antalyaspor vardı.

Morais’ten biz, takıma bir şeyler katmasını beklerken o, bu takıma uymayacağını altını çizerek söylediğimiz 3-5-2 taktiğiyle takımdaki olanı da aldı götürdü. Her geçen gün daha da geriye giden oyun anlayışıyla, yapılan yanlışlarla iki sene öncesinin bire bir aynısını yaşıyoruz.

İki sene önce 21 puanla 14’üncü sırada olan Antalyaspor, istikrarlı çizgisini bozmayarak onca transfere ve harcanan paralara rağmen aynı puanda ve aynı yerde şu anda.

Gidişat felaket, fikstür bir o kadar zor. Önümüzdeki dönemde ne yapmalı? Cevabını bilen çok, uygulayan yok.
En başta şu gerçeği kabul edelim artık, Antalyaspor’un öncelikli hedefi kupa değil ligde kalmaktır. Zaten Konyaspor’u deplasmanda eleyebileceğimizi düşünen varsa onlara gülümsüyorum. Tam bir sistem takımı haline gelen Konyaspor deplasmanında bu oyun anlayışıyla üç tane yer geri döneriz.

Ligde ne yapacağız peki? Önümüzde Fenerbahçe ve Eskişehirspor deplasmanı var. Şu takımı yenebiliriz diyebiliyor muyuz? Malesef ben diyemiyorum.

Anlamsız şekilde uygulanmaya çalışılan 3-5-2’den bir an önce kurtulup bu takımın sene başındaki sisteme dönmesi gerekli.
Ayrıca şu transfer hovardalığına artık bir son verilmeli. Bu kadar çok devre arası transferi yapan takımın uyum sağlamak için zamanı yok ve her gelen yeni isim kargaşaya yol açıyor.

Dost acı söylermiş diyelim. Bu şekilde bir gidişatın sonu Ptt 1.lig değil Antalya Süper Amatördür. Gemi su almaya başladı.