Teşekkürler Alanya

3 Eylül 2014 21:28

Futbol, taraftarla coşkulu seyirci ile güzeldir. Ülkemizde futbol bu kadar ön planda iken sahil kentlerinde genelde futbola olan ilgi sınırlıdır. Alanya taraftarı ise kemikleşmiş seyirci potansiyeli ile her zaman ses getirmiştir. Millî Egemenlik Stadyumu’nda oynadığımız yıllarda iki bin kişi gelince stadyum almıyordu, şimdi ise aynı seyirci gelmesine rağmen geçtiğimiz stadyum büyük olduğu için sezonda devamlı sayıdan şikâyet ettik. Zaman zaman 7-8 binlere çıktık ve Play off maçlarında da zirve yaptık. Başarı yükseldikçe seyirci gelecektir. Geçen sezonda da stadyum uzak olmasına rağmen maçlara gelen tüm sporseverlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alanya’da yaşayan herkesin en önemli vitrini Alanyaspor ise halkımıza da sahip çıkmak düşer ve bundan sonra da bu karakteristik özelliği ile bunu yapacaktır. Özellikle Play off maçlarında üst seviye desteği yaşadık. Bu sezonda da Alanya seyircisinden aynı sayıları bekliyoruz.

Taraftar grupları Şimşekler, BY Kaynakçılar ve Altad sezon boyu destek vererek galibiyetlere katkı yaptılar. Deplasman maçlarında birlik ve beraberlik göstererek Türkiye’ye örnek oldular. Alanya’ya gelen rakipleri çiçeklerle karşılayarak herkese örnek oldular. Sosyal medyada sağduyulu yorumlarla, kavgalara girmeden mütevazı şekilde sadece takımlarına bağlılıklarını göstermeleri takdire şayandı. Zamanında ektiğimiz tohumların yeşererek devam etmesi de ayrıca şahsımı hep mutlu etti. Play off maçları ve final maçı için onlarca toplantı yaptık ve organize şekilde bu süreci en doğru şekilde atlattık. Tabii ki bu süreçte her an bizimle olan, toplantılar için yardımcı olan Turan Görgün, Adnan Koca Osmanoğlu ve Mevlüthan Çavuşoğlu’na Alanya adına teşekkür ederim. Final maçı için kurulan komitede görev yapan Osman Tunç, Fatih Aslan, Erhan Özyiğit, Süleyman Tülü, Arif Çakmak, Oğuzhan Çavuşoğlu ve Muhittin Düşünce’ye ayrı ayrı teşekkür ederim. İşlerini aksatarak taraftarı İstanbul’a taşımak için verdiğimiz her görevi yapan bu kardeşlerimize Alanya’nın da teşekkür borcu vardır. Araya tatil girdiği için bir araya gelinemedi ama yakında bir organizasyon yapılabilir. Taraftarlık zordur. Bu insanlar bu takımı televizyondan değil tribünden sevdi. Arada kaynaşma yapılması, oluşabilecek sorunların da önüne geçer ve Türkiye’ye örnek oluruz.

İstanbul’daki final maçında yaptığımız çalışmalardan sonra bizi desteklemeye gelen Sarıyerli, Bolulu, Eskişehirli, Kasımpaşalı, Turgutlulu kardeşlerimize teşekkür ederiz. Ayrıca Antalya’dan bir otobüsle gelerek destek veren kardeşlerimize minnettarız. Bunun yanında İstanbul’da bulunan öğrenci kardeşlerimize, Yaylacılar Grubuna, Alanya için stadyuma taraftar getiren herkese ayrı ayrı yürekten teşekkür ederiz.

Veysel Okşar